Aliağa Belediyesi’nin Kasım Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Aliağa Belediyesi’nin Kasım Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Aliağa Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısı, Belediye Başkan Vekili Mehmedali Özkurt’un başkanlığında gerçekleşti.Aliağa Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen toplantıda, başkanlıktan gelen önerg...

Aliağa Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısı, Belediye Başkan Vekili Mehmedali Özkurt’un başkanlığında gerçekleşti.

Aliağa Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen toplantıda, başkanlıktan gelen önergeler ve komisyondan gelen raporlar görüşülerek oylandı. Bu kapsamda başkanlıktan gelen 1,2 ve 3. maddeler oy birliği ile imar komisyonuna havale edildi. Norm Kadro İlke ve Standartlarına Dair Yönetmeliğe istinaden 1. dereceli yapı kontrol müdürü, 1. dereceli ruhsat ve denetim müdürü, 1. dereceli bir adet uzman, 6. dereceli iki adet mühendis, 7. dereceli üç adet tekniker, 8. dereceli iki adet tekniker, 8. dereceli 7 adet memur, 7. dereceli dört adet memur, 6. dereceli beş adet memur, 5. dereceli altı adet memur kadrolarının ihdas edilmesi ve ilgili müdürlüklerin teşkilinin sağlanması hususunun görüşüldüğü 4. madde ile belediye borçlarının ödenebilmesi ve hizmetlerin aksamaması için 30 milyonluk borçlanma yetkisinin istendiği 5. madde oy çokluğu ile reddedildi.

Meclis gündeminde komisyondan gelen 6 maddede oylamaya sunuldu. Mecliste görüşülen komisyon raporlarının tamamı komisyondan geldiği şekliyle oy birliği ile kabul edildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.