Ali Ağaoğlu, Ampute Futbol Milli Takımı’na dairelerini teslim etti

Ali Ağaoğlu, Ampute Futbol Milli Takımı’na dairelerini teslim etti

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, Avrupa şampiyonu olan Ampute Futbol Milli Takımı'na söz verdiği dairelerin teslim törenini...

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, Avrupa şampiyonu olan Ampute Futbol Milli Takımı'na söz verdiği dairelerin teslim törenini gerçekleştirdi.

Ağaoğlu Maslak 1453'te düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında, Ali Ağaoğlu'nun yanı sıra Ampute Milli Takım Kaptanı Osman Çakmak ile sporcular katıldı. Basın toplantısında, 13 sporcuya ve takım kaptanı Çakmak'a Çekmeköy'de yer alacak dairelerin tapuları noter huzurunda verildi. Toplantıda düşüncelerini dile getiren Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, bu sabah duyduğumuz haber bizi çok üzdü. Şehitlerimiz oldu. Mekanları cennet olsun. Ailelerine başsağlığı diliyorum. Bugün çok mutlu günümüz sevgili Ampute Milli Takımımız birlik beraberliğe ihtiyacımız olduğu dönemde bize mutluluk yaşatıp katkı sağladılar. Kaptan Osman Bey'i ve diğer kardeşlerimi kutlar başarılarının devamını dilerim. Biz her zaman Türkiye'yi temsil eden sporcu, sanatçı kardeşlerimiz olsun katkı yapmaya çalışıyoruz. Bu çok çok özel bir durum. Osman kardeşim hariç sporcu kardeşlerimizin evleri yoktu. Evlerinin olmaması da bizim için ayrı anlam ifade etti. Allah güle güle, sağlıklı oturmayı nasip etsin" ifadelerini kullandı.

Bu tür başarıları ödüllendirmek konusunda her şeyi devletten beklememek gerektiğini söyleyen Ali Ağaoğlu; "Türkiye Ampute Milli Futbol Takımı oyuncularına, Avrupa şampiyonu olduktan ve ülkemize bu gururu yaşattıktan 2 gün sonra bir basın toplantısı düzenledik. Bu toplantıda, oyunculara Çekmeköy Park projemizden birer daire hediye edeceğimizin sözünü verdik. Bugün futbolcularımıza dairelerini teslim etmek üzere burada toplanmış bulunuyoruz. 11 Ekim günü düzenlediğimiz basın toplantısında şunları söylemiştim. Başarılı kardeşlerimizi ödüllendirmek onlara destek olmak bizim insanlık görevimiz. Devletimiz ödül yönetmeliğinde değişiklik yaparak bundan sonra başarılı olacak Ampute Milli Takımı oyuncularına ödül verilmesini imkân sağlayacak. Fakat bu düzenleme geçmişe dönük başarıları kapsamayacak. Biz bu nedenle özel sektörün önemli bir oyuncusu olarak her şeyi devletten beklememek gerek dedik ve devreye girdik" dedi.

Başarının bir ekip işi olduğunun altını çizen Ali Ağaoğlu; Federasyondan bize gelen sayı 13'tü. Başarı bir takım oyunudur. Bu yüzden antrenörümüz Sayın, Uğur Özcan'a da bir daire hediye ediyoruz.O da bu başarının bir parçasıdır. Takımı o ruhu verenlerden biridir. Bu yüzden 13 olan daire sayısını 14'e çıkarttık. Allah ona da güle güle oturmayı nasip etsin" dedi.

Kaptan Çakmak: "Ülkemizin başarıya çok ihtiyacı vardı"

Ampute Futbol Milli Takım Kaptanı Osman Çakmak ise, "Öncelikle şehit olan kardeşlerime Allah'tan rahmetle anıyorum. Şampiyonada başarılı olmaya ülkemizin çok ihtiyacı vardı. 15 Temmuz olayından sonra birlik beraberlik olma zamanıydı. Ülkemizin üzerinde çeşitli oyunlar oynanıyor. Ali Bey'in de dediği gibi yılmayacağız. Ülkemizin birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğu zamanda biz güçlü bir ülkeyiz. Daha önce Ali Bey'le 3 görüşmemiz olmuştu, başarı dilemişti. İnşallah beraber olacağız demişti. 2017'de başarılı olduk ve Ali Bey'in huzurundayız. Hakemin bitiş düdüğüyle ampute futbolunda dünya rekoru kırdık. 12 ülkenin resmi katılım gerçekleştirdiği ilk kupasıydı. Bu kupada da Türkiye yazması bizi ayrıca mutlu etti. Ali Bey'in telefon açmasında arkadaşları bir araya topladım. Telefon da hoparlördeydi. Herkes "Ali Ağaoğlu şaka mı yapıyor Osman abi" dedi. Ali Bey'in sesini duyunca herkes onu tanıdı. O anda da 2 kişilik odada 14 kişiydik. Bir çığlık koptu ve çok mutlu oldular. Takım arkadaşlarımın nezdinde Ali Bey'e tekrar teşekkür ediyorum. Düşünün hayatta dünyaya geliyorsunuz, mücadele ediyorsunuz. Herkesin bir ev sahibi olma gibi bir ideali vardır. Ali Bey güzel bir açıklama yaptı ve az önce de noter huzurunda proje imzaladık" diye konuştu.

Toplantıda söz alan Türkiye Ampute Futbol Milli Takım oyuncusu Barış Telli;"Öncelikle burada olduğumuz için çok mutluyuz. Biz şampiyonadan önce inanarak bu işe başladık. Çok çalıştık. Gecemizi gündüzümüzü bu işe verdik. Büyük fedakârlıklarla sadece Avrupa şampiyonasını düşünerek çalıştık. Amacımız ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek ve bu kupayı kazanmaktı. Bunu başardığımız için de çok mutluyuz. Buraya gelmeden önce bir anım var onu anlatmak istiyorum size. Annem her zaman bir evimiz olsun derdi. Ben de anne şu şampiyona bir bitsin o zaman kredi çekip bir ev alırız dedim. Sonra elini öpüp kampa katıldım. Bu şampiyona ile birlikte Ali Bey bize çok güzel bir jest yaptı. Sabah biz kendisinin telefonu ile uyandık. Telefonun başında heyecanla beklerken Ali Bey sağ olsun herkese birer daire dediğinde ben gözyaşlarımla hemen annemi aradım. Böylece rüyasını gerçekleştirmiş oldum. Ben tekrar Ali Ağaoğlu'na çok teşekkür ediyorum bize bu mutluluğu yaşattığı için. İyi ki varsın Ali Bey" diye konuştu.

Bu formanın benim için önemi ve anlamı çok büyük

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.