‘Algıyla yönlendiriliyoruz’

‘Algıyla yönlendiriliyoruz’

Saadet Partisi Milletvekili adayları Merhaba Gazetesi’ni ziyaret etti.

Saadet Partisi Milletvekili adayları Merhaba Gazetesi’ni ziyaret etti. Ziyarette konuşan Av. Hasan Hüseyin Uyar, “Milletimiz düşüncesine ve fikirlerine ipotek koydurmasın. İnsanımızın kendilerine sunulan algılardan uzak özgürce düşünmesi gerekiyor” dedi

Saadet Partisi Konya Milletvekili Adayları, Av. Hasan Hüseyin Uyar, Hüseyin Saydam,  Fatih Oruç ve Saadet Partisi il Başkan Yardımcısı Ramazan Mücevher, Merhaba Gazetesi’ni ziyaret etti. Ziyarette Merhaba Gazetesi İmtiyaz Sahibi Rifat Tankut ve Genel Yayın Yönetmeni Kerem İşkan da hazır bulundu. Seçim çalışmalarından bahseden adaylar, vatandaşlarla görüştüklerini ve sorunları dinlediklerini belirtti. Heyecanlı bir çalışma sergilediklerini ifade eden Hasan Hüseyin Uyar, “Milletimiz teveccüh ederse baraj meselesini halletmiş olayız. Şunu belirtmeliyiz ki milletimiz düşüncesine ve fikirlerine ipotek koydurmasın. Temel sorunumuz bu. İnsanımızın kendilerine sunulan algılardan uzak özgürce düşünmesi gerekiyor. Vatandaşımıza ‘bu memleket ve vatan için söyleyebilecekleri olan ve somut projeler koyanlara destek verin’ diyoruz” şeklinde konuştu.

ÇALIŞMALARIMIZ GÖSTERİLMİYOR

“Sosyal, ekonomik ve ahlaki yönden yeni bir seviyeye çıkılabilmesi, kan gölüne dönmüş İslam coğrafyasının kurtarılabilmesi için Milli İttifak’a destek verin” diyen Uyar, sözlerine şöyle devam etti: “Geçen hafta Ankara’da bir aday tanıtım programı gerçekleştirdik ve seçim beyannamemizi açıkladık. Bu toplantıdaki heyecanın toplumumuza aktarılabilmesi için basın yayın organlarının hakkımızdaki haber çalışmaları oldukça azdır. Bu konjektürden ve bir yerlerden çekinmelerinden kaynaklanıyor. Harıl harıl çalışıyoruz fakat bunun topluma gösterilmesi, hak ve adalet nispetinde yapılmıyor. Şunu unutmayalım ki bütün STK’ların, basın kuruluşlarının tek bir amacı olmalıdır; İyiliği emir, kötülükten nehy. Şu unutulmasın ki Akdeniz’de kazalar neticesinde ölen bine yakın insanın sorumluluğunu biz millet olarak üzerimizde taşıyoruz. Saadet Partisi yeryüzünde olan bütün bu zulümlerin ortadan kaldırılması için, iyiliğin hakim olması için çalışan tek teşkilattır.”

VAATLERİMİZİ DAHA ÖNCE YAPTIK

Saadet Partisi’nin seçim beyannamesinden de bahseden Uyar, “Biz bu beyannameyi açıkladığımızda bu bazılarına uçuk gibi gelebilir. Ama biz bu söylediklerimizin pek çoğunu iktidarımız döneminde yaptık, yine yapacağız. Beyannamemizde bulunan bazı maddeler şöyle; Zorunlu öğretim kapsamındaki ilk, orta ve lisedeki öğrencilere ücretsiz servis hizmeti ve bedava öğle yemeği verilecek. YÖK kaldırılacak. Yüzde 10 seçim barajı kaldırılacak. Kırsal kalkınma desteklenecek. Türkiye'de işsizlik, kalkınma ve dışa bağımlılık problemi, sanayileşme yolu ile bilgi ve teknoloji üretilerek çözülecek. Asgari ücret açlık sınırının altında olmayacak ve asgari ücretten vergi alınmayacak. Memurlara grevli toplu sözleşme, emeklilere toplu sözleşme hakkı verilecek. Er ve erbaşlara asgari ücret oranında askeri ücret verilecek. Çalışanların kıdem tazminatları korunacak. Banka kredisi ve kredi kartı borcu olanların borçlarını kolayca ödeyebilmeleri için, borcun faizi tamamen silinecek, ana borç ise taksitlendirilerek vatandaşımız bankaların elinden kurtarılacak. Emeklilere, memurlara, ikramiye alamayan kamu işçilerine, dul, yetim ve şehit yakınlarına, yaşlı ve kimsesiz maaşı alanlara Ramazan ve Kurban bayramlarında birer maaş ikramiye verilecek. Evlenecek her çifte brüt asgari ücret kadar karşılıksız ödeme yapılacak asgari ücret bin 500 lira olacak.”

HÂLİD ŞEN merhabahaber.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum