Aksaray’da Yatırım Ve Hizmetlere 90 Milyonluk Bütçe

Aksaray’da Yatırım Ve Hizmetlere 90 Milyonluk Bütçe

Aksaray Valisi Şeref Ataklı 2016 yılı bütçe görüşmelerine başlayan İl Genel Meclisi’ni ziyaret etti. Meclis Başkanı Mehmet Tüzün ve İl Genel Meclisi üyeleri ile görüşen Vali Ataklı, 90 milyon TL’lik b...

Aksaray Valisi Şeref Ataklı 2016 yılı bütçe görüşmelerine başlayan İl Genel Meclisi’ni ziyaret etti. Meclis Başkanı Mehmet Tüzün ve İl Genel Meclisi üyeleri ile görüşen Vali Ataklı, 90 milyon TL’lik bütçe önerisini meclise sunduklarını söyledi.

2015 yılında köylere yönelik önemli hizmetler gerçekleştirildiğini vurgulayan Vali Ataklı, “2015 yılını sunulan hizmetler ve yapılan yatırımlar açısından başarılı bir yıl olarak değerlendiriyoruz. Temel hizmet alanları ile ilgili çalışmalar programlandığı şekilde sonlandırılacak. Yol çalışmaları, köy içi düzenlemeler, içme suyu gibi konularda ciddi sayılabilecek çalışmalar gerçekleştirildi” dedi. 2015 yılı çalışmalarının başarılı bir şeklide gerçekleştirilmesinde il genel meclisi üyelerinin katkısı, emeği, alanda çalışmasının etkili ve verimli olduğunu belirten Vali Ataklı, "Bu bakımdan meclis üyelerimize çok teşekkür ediyorum. İnşallah 2016 yılı da başarılı bir yıl olur" temennisinde bulundu.

Kasım ayı bütçe görüşmelerinde 2016 yılı bütçe planlamalarının yapılacağını ifade eden Vali Ataklı, “2016 yılı için yapmayı planladığımız işler kapsamında bütçe önerisini genel meclise sunduk. Meclisimizin yapacağı değerlendirmenin ardından öncelikler belirlenerek hep beraber Aksaray’a en iyi hizmetleri yapma gayretinde olacağız” dedi. 2016 yılı bütçesinin yapılacak hizmet ve yatırımlar açısından arttırdıklarını söyleyen Vali Ataklı, toplam 90 milyon TL bütçeden, 30 milyon TL tutarının borçlanmayla 2 bin kişilik öğrenci yurdu ile Akin-Balcı köyleri arası ve Sağlık köyü Helvadere kasabası arası yolun sıcak asfalt yapılması için planlandığını kaydetti.

Trafik yoğunluğu açısından önemli ve çok kullanılan her iki güzergahın karayollarına devri konusunda da girişimlerde bulunduklarını belirten Vali Ataklı, “Akin-Balcı ve Sağlık-Helvadere yolunun karayollarına devri ile ilgili çalışmalarımız var. Bu iki yolun devri sağlanırsa sıcak asfalt çalışmamızı diğer grup yollarımıza yönlendireceğiz. Karayollarına devredilemez ise bu iki yolun sıcak asfaltını idare olarak biz yapacağız. Bu önemli ve hareketli köy grup yollarının niteliklerini özelliklerini iyileştirmemiz gerekiyor. Bu yolların altyapısını standartlarına uygun şekle getirerek yapmak istiyoruz. Tabii ki bunun maliyeti yüksek. Ancak sıcak asfalt daha uzun ömürlü olacak. Menfezi, eğimi ve standartlarına getirildiğinde daha sağlıklı yollar inşa etmiş olacağız” şeklinde konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.