Akib İhracatçıları Tataristan’a Gidiyor

Akib İhracatçıları Tataristan’a Gidiyor

Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) Akdeniz Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği, yeni pazar arayışları çerçevesinde Tataristan’ın başkenti Kazan’a çıkarma yapmaya hazırlanıyor.AKİB...

Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) Akdeniz Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği, yeni pazar arayışları çerçevesinde Tataristan’ın başkenti Kazan’a çıkarma yapmaya hazırlanıyor.

AKİB’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Akdeniz Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği, oluşturacağı ticaret heyeti ile Tataristan’ın başkenti Kazan’a gidecek. Yeni pazar arayışları çerçevesinde, Akdeniz Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği organizasyonunda, 17-21 Şubat 2015 tarihleri arasında Kazan Agro-Industrial Fuarı ile eş zamanlı olarak Kazan’a bir “Genel Nitelikli İnceleme Heyeti” düzenlenecek.

Tataristan Türkiye Temsilciliği’nin daveti üzerine gerçekleştirilecek inceleme heyetiyle ilgili açıklama yapan Akdeniz Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Can Yamanyılmaz, Türkiye’nin Tataristan’daki pazar payının artırılması, bölgeye yönelik yeni ihracat imkanlarının oluşturulması ve yatırım imkanlarının araştırılması amacıyla düzenlenecek heyete her sektörden işadamının katılabileceğini bildirdi. Yamanyılmaz, “Söz konusu İnceleme Heyeti Programı kapsamında, iki bölge işadamları arasında ikili iş görüşmelerinin yapılması, Kazan Agro-Industrial Fuarı ile ilgili kurum ve kuruluşların ziyaret edilmesi planlanmaktadır. Ayrıca Tataristan’ın Tarım ve Sanayi Bakanı ile görüşmeler de sağlanacaktır. Heyetimize katılan işadamlarımız, Tataristan’da yatırım yapıldığında sağlanan teşviklerle ilgili geniş bilgi sahibi olacaktır” dedi.

İnceleme Heyeti’nin orta ve uzun vadeli ticari ilişkilerin ilk tohumlarının atılması adına önemli bir organizasyon olduğuna dikkat çeken Yamanyılmaz, “Bu organizasyonla, Türk firmalarımızın Tataristanlı firmalar ile ticari bağlarını güçlendirerek karşılıklı iş yapma yolunda önemli fırsat olacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.