Akdeniz Belediyesi’nin Halk Toplantıları Sürüyor

Akdeniz Belediyesi’nin Halk Toplantıları Sürüyor

Akdeniz Belediyesi’nin katılımcı, demokratik bir belediyecilik yaklaşımıyla hayata geçirdiği mahalle halk toplantıları, bu yılda da devam ediyor.Akdeniz Belediyesi, geleneksel mahalle halk toplantıla...

Akdeniz Belediyesi’nin katılımcı, demokratik bir belediyecilik yaklaşımıyla hayata geçirdiği mahalle halk toplantıları, bu yılda da devam ediyor.

Akdeniz Belediyesi, geleneksel mahalle halk toplantılarını 2015 yılında da sürdürüyor. Belediye yönetimi, hayata geçireceği projeleri ve hizmetlerin hedef kitlesi olan mahalle sakinlerini de karar mekanizmaları içerisine dahil ediyor. Yeni yılın mahalle toplantılarının ilki, Adanalıoğlu’nda ikincisi ise geniş bir katılımla Yakaköy’de gerçekleşti. Yakaköy’deki toplantıya Akdeniz Belediyesi Eş Başkan Yardımcıları Sebahat Gençtarih Cebe, Ülfiye Özcan ve Hakim Baykara, belediye meclis üyeleri Canan Yüce ve Fayik Eroğlu, bölgedeki mahalle muhtarları ve çok sayıda mahalle sakini katıldı.

Toplantıda konuşan Cebe, birincil amaçlarının, mahalle sakinlerinin görüşü doğrultusunda hizmet ve projeleri gerçekleştirmek olduğunu vurguladı. Bu nedenle halk toplantılarının kendileri açısından ayrı bir öneme sahip olduğunu belirten Cebe, “Mahalle sakinlerimizin beklentileri ve talepleri bizim için son derece önemli ve değerli. Burada teknik hizmetler, imar, park bahçeler ve sosyal işlerden sorumlu eş başkan yardımcıları olarak sizlerin görüş ve önerilerinizi dinlemeye geldik. Yakaköy’de bildiğiniz üzere parkımızın yapımına başladık, mahalle sakinlerimizden parkımızın içeriğine ilişkin görüşlerini öğrenmek istiyoruz. Bu alanımız yeterince geniş ve içerisine sizlerin talebi doğrultusunda çocuk oyun grubu, spor grubu ve mesire alanı gibi düzenlemeler yapılabilir. Ayrıca parklarımıza ceviz, limon gibi meyve veren ağaçların dikilmesi konusunda mahalle sakinlerimizin görüşünü almak istiyoruz. Biz taş üstüne taş koyarken bile halkımıza soracağız, onların talepleri doğrultusunda hizmetlerimizi gerçekleştireceğiz” dedi.

Mahalle sakinleri ise taziye evi, düğün salonu, asfalt ve kaldırım ihtiyaçları, sokaklardaki ağaç budamaları, çöplerin düzenli toplanması gibi taleplerini Eş Başkan Yardımcılarına ilettiler. Ayrıca farklı kurumların yetki ve sorumluluğunda bulunan aydınlatma, trafo, cami, sağlık ocağı, kanalizasyon şebekesi gibi talepleri konusunda belediyenin kendilerine öncülük yapmasını istediler.

Belediyenin sorumluluk alanına giren konularda bundan sonra da halkla birlikte hareket edeceklerini dile getiren Akdeniz Belediyesi Teknik Hizmetlerden Sorumlu Eş Başkan Yardımcısı Hakim Baykara da böylelikle kendilerinin eksik kalabileceği olası durumların önüne geçileceğini kaydetti. Yakaköy sakinlerinin yol ve kaldırıma ilişkin taleplerinin haklı ve yerinde olduğunu belirten Baykara, “Gerçekten de belediyemizin hizmet alanı oldukça geniş. Yaklaşık 40 il merkezinden daha büyük bir yüzölçümüne sahibiz.

Ancak kaynaklarımız bu oranda büyük değil. Bu durum elbette kimi hizmetlerin zaman zaman aksamasına neden olabiliyor. Ancak elektrik idaresi, MESKİ gibi farklı kurumların altyapı eksiklikleri nedeniyle çalışma yapamadığımız yerler de var. Çünkü bu altyapı çalışmaları tamamlanmadan asfalt ve kaldırım yapılması durumunda farklı sıkıntılar çıkabiliyor. Muhtarlarımız, bu altyapı eksiklikleri konusunda ilgili kurumlara dilekçeyle başvursunlar. Biz de takipçisi olalım ve çözümü için çaba gösterelim" diye konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.