Ak Partili İl Başkanı O Geceyi Anlattı

Ak Partili İl Başkanı O Geceyi Anlattı

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, 1 Kasım gecesi şehitler hakkında söylediği sözlerin çarpıtıldığını ifade ederek, "Allah şehitlerimizden razı olsun. İnşallah bundan sonra ülkemize şehit gelme...

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, 1 Kasım gecesi şehitler hakkında söylediği sözlerin çarpıtıldığını ifade ederek, "Allah şehitlerimizden razı olsun. İnşallah bundan sonra ülkemize şehit gelmeyecek, birlik beraberlik ve huzur ortamı olacak dedim. Her işe başlarken ’bismillah’ dediğimiz gibi konuşmalarımıza başlarken ya da sonlandırırken aziz şehitlerimize rahmet ediyoruz" dedi.

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, İzmir Şehit Aileleri İnsan Hakları ve Yardımlaşma Derneği’nin daveti üzerine yönetim kurulu toplantısına katıldı. Dernek üyeleri toplantıda, Delican’ın 1 Kasım akşamı Cumhuriyet Meydanı’nda yaptığı konuşmanın medyada çarpıtıldığını ifade ederek rahatsızlığını dile getirdi.

"TERÖRÜN BİTMESİNİ İSTEMİYOR MUSUNUZ?"

AK Partili Delican, konuya ilişkin bir açıklama yaparak kendini savundu. Delican, 1 Kasım akşamı şehitler hakkında yaptığı konuşmayı aktararak, duruma tepki gösterdi. Bülent Delican, "’Allah şehitlerimizden razı olsun. İnşallah bundan sonra ülkemize şehit gelmeyecek, birlik beraberlik ve huzur ortamı olacak’ dedim. Her işe başlarken ‘bismillah’ dediğimiz gibi konuşmalarımıza başlarken ya da sonlandırırken aziz şehitlerimize rahmet ediyoruz. Bundan daha güzel ve doğal ne olabilir. Terör nedeni ne olursa olsun, kurtlar gibi puslu havayı sever, kaos ortamında, belirsizlik ortamında kendini daha acımasızca gösterir. aslında kendilerinin de bildiği bu gerçeği, bizlerin üzerinden ülkenin yönetiminde bir zaafiyet yaratabilir miyiz çabasına girenlere sesleniyorum. Yoksa siz hiç şehit ve gazilerimize şükran sunmuyor musunuz? Siz de artık şehit gelmesin temennisinde bulunmuyor musunuz. Terörün bitmesini istemiyor musunuz?" diye konuştu.

Delican, "Terör yine çok can aldı, almaya da devam ediyor. Yine iki şehit haberiyle sarsıldık. Teröristler vatandaşımızın da canına kastettiler. Suruç’ta, Ankara’da haince vatandaşlarımızı katlettiler. Milletimiz, 1 Kasım’da bu kanın akışına dur demek istedi ve iradesini AK Parti’yi yeniden tek başına iktidara taşıyarak gösterdi. Demek ki milletimiz bize güvendi. Yeniden istikrarı sağlayacağımıza, vatanın ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü koruyacağımıza inanıyor. Bizler terörle her ne pahasına olursa olsun mücadele ediyoruz ve etmeye devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

DERNEK BAŞKANINDAN ’HASSAS DÖNEM’ VURGUSU

İzmir Şehit Aileleri Derneği Başkanı Hatice İşbilen ise, Delican’ın samimiyetliğine inandıklarını ifade ederek, şu açıklamalarda bulundu:

"Başkan Delican’ın maruz kaldığı haberleri izledik. Kendisini dinlemek istediğimizi söyledik ve davet ettik. Samimiyetine inanıyoruz. Böylesi hassas dönemlerde halkı kışkırtacak, yanlışa sürükleyecek asılsız ve fevri çıkışların sergilenmemesi gerektiğini düşünüyoruz. Şehitlik ve gazilik mertebesine duyduğu saygıyı ve biz ailelerinin yaşadığı acıya ortak olduğunu biliyoruz. Biz de artık İzmirli şehit aileleri olarak, istikrar ve terörle mücadelelerinde somut adımlar bekliyoruz’’ ifadelerine yer verdi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.