Ak Parti Tekirdağ İl Başkanlığı Basın Mensupları İle Bir Araya Geldi

Ak Parti Tekirdağ İl Başkanlığı Basın Mensupları İle Bir Araya Geldi

Tekirdağ’da görev yapan basın mensupları ile kahvaltıda bir araya gelen Ak Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay, Haziran ayında yapılacak genel seçimler için yeni bir anayasa yapma sözü ile halktan d...

Tekirdağ’da görev yapan basın mensupları ile kahvaltıda bir araya gelen Ak Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay, Haziran ayında yapılacak genel seçimler için yeni bir anayasa yapma sözü ile halktan destek isteyeceklerini söyledi.

Ak Parti Tekirdağ İl Başkanlığı basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi. Ak Parti Tekirdağ İl Başkanlığı’nın yeni yönetimini tanıtan Ak Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay, yaklaşan genel seçimler hakkında açıklamalarda bulundu. Haziran ayında yapılacak olan seçimlerin kendileri için çok önemli olduğunu söyleyen Akçay, "Yeni bir anayasa yapma sözü ile bu seçimde de halkımızdan bu yönde destek ve sahip çıkmalarını isteyeceğiz" dedi.

Ak Parti Tekirdağ İl Kongresini Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılımlarıyla gerçekleştirdiklerini dile getiren Akçay, "Önümüzde 4 ay gibi bir süre var 2015 haziran genel seçimleri var bizim için çok önemli. Neden önemli, partimiz bu bugüne kadar vesayet düzeninin ve bürokratik oligarşinin ortaya koyduğu engellerin kaldırılması adına bir çok şey gerçekleştirdi. Fakat en büyük engel olarak gördüğümüz anayasa var. Parlamento döneminde de diğer partilerle bir uzlaşma komisyonu kuruldu. Komisyonda yapılan iki yıla aşkın bir çalışmada bir uzlaşmayla bir anayasa hazırlığı yapılamadı maalesef. Uzlaşılan 60 maddeyi geçirelim istedik, oda kabul görmedi. Muhalefet partileri tarafından bizde bu seçimde halkımızdan insan hak ve hürriyetlerine demokrasiye sonuna kadar yer veren bu milletin inançlarına medeniyetine yer veren yeni bir anayasa sözü ile bu bizim üzerimize vebaldir. Bu sözle yola çıkacağız. Yeni bir anayasa yapmak sözü ile bu seçimde de ve halkımızdan bu yönde destek ve sahip çıkmalarını isteyeceğiz" ifadesini kullandı.

"NİSAN AYINDAN İTİBAREN SEÇİM ÇALIŞMALARINA BAŞLAYACAĞIZ"

Seçim çalışmalarına Nisan ayından itibaren başlayacaklarını söyleyen Akçay, "10 Şubat’ta resmi istifalar sunulacak ve 11 Şubat-20 Şubat arasında aday adaylarının müracaatları kabul edilecek. Yapılacak mülakatlar ve istişareler sonrası Nisan ayında da milletvekili adaylarımızı ilan edeceğiz. Şimdiden ben bu seçimlerin Tekirdağ’a ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Malum bir yıl oldu belediye seçimleri yapılalı. Büyükşehir belediye başkanımız belli bir süre talep etmişti. Tabi ki haklı olarak yeni bir yapılanma. Makul karşıladık ve bu süre içerisinde sesimizi çıkarmadık. Fakat bu süre zarfında belediyemiz var, belediye başkanımız var, bütçesi var fakat rutin diyebileceğimiz konuşulmaması gereken meselelerde bile hizmet almakta maalesef ki sıkıntı çekiyor" diye konuştu.

"TEKİRDAĞ’DA VE İLÇELERİN YOLLARINDA ÇAMUR VE ÇUKURLAR VAR"

Tekirdağ olmak üzere bir çok ilçe yollarında çamur ve çukurlarla ilgili büyük bir sıkıntı olduğunu söyleyen Akçay, konuyu geçtiğimiz hafta Altınova Mahallesinde protesto yaparak gösterdiklerini söyleyerek, "Gerçekten Altınova mahallesinde yürüyecek durum yok. Bir diğer mesele ise Tekirdağ’da nüfus artışı gerçekleşiyor. İşsiz olanlara iş bulmamız gerekiyor. Geçtiğimiz yıl organize sanayilerle ilgili çalışmalar yapıldı. Süleymanpaşa ilçemizde de TURSAP adı ile bir çalışma yapıldı. Fakat belirli bir zihniyetin itirazı ve mahkemeye taşınması ile bu iptal noktasına geldi. Yaklaşık 12 bin kişiyi istihdam edecek bir organize sanayi düşünülmüştü, bu olmadı. Belediye başkanı bana şu kadar iş başvurusu var diye yakınıyor. Bunların yapanlarla bağdaşlaştırmak mümkün değil. O yüzden biz bunları şehrimiz adına, insanımız adına bu insanların evine ekmek götürebilmesi için bir kez daha düşünmelerini ve bu konulara destek olmalarını talep ediyoruz. Şehrimize yatırım yapmak isteyenleri engelleyen bir zihniyet var. Bunları anlamakta zorluk çekiyoruz. Hep beraber bu topraklarda yaşıyoruz bu toprakların insanıyız" ifadesini kullandı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.