Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman;

Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman;

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman, önümüzdeki günlerde sanayi bölgelerinin genişlemesi anlamında girişimlerinin olacağını söyledi.AK Parti Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman, göç konusunun...

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman, önümüzdeki günlerde sanayi bölgelerinin genişlemesi anlamında girişimlerinin olacağını söyledi.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman, göç konusunun Zonguldak’ın kanayan yarası olduğunu ve göçü durdurmak, Zonguldak’ı eski günlerine döndürmek için sanayi bölgelerinin genişlemesi için girişimlerin olacağını ifade etti. Zonguldak’a yapılacak olan hizmetlerde destek olacaklarını ifade eden AK Parti Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman, şu ifadelere yer verdi:

"Zonguldak’ta istihdamı arttırmamız gerekiyor. Bununla ilgili önümüzdeki günlerde girişimlerimiz olacak. Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanımız Ercan Şehri ile seçimden önce yaptığımız ziyarette bir iki nokta tespit ettiğini ve bu konuda bizden destek istedi. Biz Zonguldak’a yatırım ve destek anlamında ne olacaksa biz her zaman orada olacağımızı ifade ettik. İnşallah önümüzdeki günlerde sanayi bölgelerinin genişlemesi anlamında girişimlerimiz olacak. Eğer bir arsa tespit edebilirsek yeni sanayilerin kurulması için bizde düğmeye basacağız. Özellikle Üzülmez Sanayisi hakikaten büyük bir sanayi ama seçim gezilerinde de gördük ki. Buradaki işveren arkadaşlarımız metre kare yetersizliğinden alanlarını genişletemiyorlar. Bununla ilgili metrekareleri büyük olan dükkanların oluşması gerekiyor. Bu konuyla ilgili gerek sanayi bakanlığıyla gerek yerel yöneticilerle uygun bir arsa tespit ettiğimiz takdirde ivedi bir şekilde bunun hayata geçirilebilmesi için bizler bu konuların takipçisi olacağız. Zonguldak’ın kanayan yarası olan göçü durdurabilmek için bizlerde elimizden gelen her imkanı kullanıp geriye göçü sağlayıp buradaki nüfusu ve istihdamı arttırıp Zonguldak ekonomisine katkı vermeyi düşünüyoruz."

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.