Ak Parti Heyeti, Kale İlçesini Ziyaret Etti

Ak Parti Heyeti, Kale İlçesini Ziyaret Etti

AK Parti heyeti teşekkür ziyaretleri kapsamında Kale ilçesini ziyaret etti. Partililer ve vatandaşlarla bir araya gelen milletvekilleri 1 Kasım’da verdikleri destekten dolayı Kalelilere teşekkür etti....

AK Parti heyeti teşekkür ziyaretleri kapsamında Kale ilçesini ziyaret etti. Partililer ve vatandaşlarla bir araya gelen milletvekilleri 1 Kasım’da verdikleri destekten dolayı Kalelilere teşekkür etti.

AK Parti Malatya milletvekilleri, teşekkür ziyaretlerine devam ediyor. Ziyarette konuşan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, önemli bir süreci vatandaşlarla birlikte yaşadıklarını kaydetti. Kale’nin onurlu ve dik duruşuyla 1 Kasım’da da Türkiye’nin gündemi olduğunu dile getiren Çakır, Kale’nin AK Parti’ye her zaman büyük bir destek verdiğini belirtti. AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ise 1 Kasım’da çok ciddi bir sınavdan geçtiklerini dile getirdi. Şahin, birlik ve beraberliğin başarıyı da beraberinde getirdiğini ifade etti. Şahin, "Kale, katılım noktasında Türkiye’de adından söz ettirdi. AK Parti’ye vermiş olduğunuz gönülden destekten dolayı teşekkür ediyoruz, Kale ilçesi Sincik ile beraber en yüksek desteği veren ilçeler oldu. Allah hem sizlerden hem de onlardan razı olsun" dedi.

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık da, Kale ilçesinin Türkiye’nin ve Malatya’nın kalesi olduğunu kaydetti. Çalık, Türkiye’nin AK Parti’ye en fazla destek veren ilçesinin Kale olduğunu kaydetti. Çalık, "Birinci mi, ikinci mi? diye sormaya gerek yok, en fazla destek veren ilçesi. Sincik ile komşuyuz, dolayısıyla bu bölge, AK Parti’ye en büyük destek veren bölge. Gazeteci ve televizyoncular yorum yaparken, bir tanesi çıkıp, ’AK Parti yüzde 47 oy alırsa hocalıktan istifa ederim’ dedi. Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili ve CHP’ye Genel Başkan olmak isteyen kişi, ’Yüzde 49 oy alsın, siyaseti bırakıp, tavuk beslerim’ dedi. Eski Türkiye dönemlerinde yapmış olduğumuz icraatlarımızı, yapacaklarımızı tasavvur edemeyen zihniyetler, bizim yapmak istediklerimizin önüne engel koymak için kendilerini farklı şeylerin yerine koymayı göze almışlardı. Ekonominin dibe vurduğu 2002 döneminden sonra ’İlk yapacağımız icraat paradan altı sıfır atmak olsun demiştik.’ O zaman Emin Çölaşan, ’Siz paradan altı sıfır atın ben Taksim Meydanı’nda merkep gibi gereğini yerine getireceğim’ dedi. Hatırlıyorsunuz değil mi? Peki, Taksim’e gitti mi? Herkes bekliyor. Allah’a hamdolsun Yüce Rabbim bize bugünleri gösterdi. 1 Kasım’dan önce bol miktarda laflar söylediler" diye konuştu.

AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı ise Kalelilere, 1 Kasım’da AK Parti’ye verdikleri destekten dolayı teşekkür etti. 7 Haziran’da yapılan genel seçimde 18 milletvekili eksiğiyle hükümeti kuramadıklarını anımsatan Kahtalı, "Koalisyonu oluşturacak bir zemini bulamadık. Allah’a hamt olsun sizlerin dua ve gayretleriyle hep birlikte el ele verip, çalışarak Cenabı Allah bize 1 Kasım’da tek başına iktidarı nasip etti. 13 yıldır devam ediyorduk, Allah nasip ederse 4 yıl daha tek başına AK Parti bu ülkeyi yönetmeye muktedir olacak" şeklinde konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.