Ailenin Yiğitleri

Trafik kurallarına göre yol hakkı bizim olduğu halde karşı taraf yol verdi diye teşekkür eden toplum iken, maalesef park yüzünden birbirimizin canına kıyma noktasına geldik. Bu raydan çıkmışlığın bazı nedenleri var. Toplum borca esir edilmiş durumda. Borç yiğidin kamçısıdır deyimi, borç yiğide eziyet gerçeğine dönüşmüştür. Ailenin yiğidi toplumun temel taşıdır. Bu temel oynarsa toplum çöker.

Devlet büyüklerimizin yiğitlerine sesleniyorum. Sizler şuan için bu devletin, toplumun yiğitlerisiniz. Sizler ve aileleriniz borçsuz, rahat, şaşalı bir hayat sürüyorsunuz ama sizin yiğit olmanızı sağlayan yiğitler ailelerinin yanlarına akşam boyunları bükük geliyorlar. Lütfen ailenin yiğitlerini yok etmeyin. Sabır ibadeti sadece ailenin yiğitlerine mahsus değildir. 4 şımarık zengin aileden bahsetmiyorum toplumun ana yapısı Anadolu’nun yiğitlerinden bahsediyorum. Geçenlerde bir ailenin yiğidi evinden uzaklaştırma aldığı için arabasında yatmak zorunda kalmış ve sızan bir gazdan dolayı ölmüştür. Hangi borç o aileyi bu hale getirdi bakalım, birde aileyi yok etmek için böyle saçma sapan kararlar alınırsa vay halimize. Hz Ömerler, Hz Ayşeler kolay yetişmez, yetiştirmek istiyorsanız devletimizin yiğitleri önce siz şaşalı hayatlarınızdan vazgeçeceksiniz.

Ailenin yiğitlerini borçtan kurtaracaksınız şunu unutmayın ki; sizin yiğitliğinizin devamı, ailenin yiğitlerinin devamlılığına bağlıdır.
Rabbim bizlere hayırlı işler, helal rızıklar ver. Borçlu yiğitlere borçlarını ödeme imkanı ver. Bizlere, büyüklerimize feraset ve şuur ver.

Önceki ve Sonraki Yazılar