Afyonkarahisar’da “kafanı Kaskla, Evini Dask’la Koru” Projesi

Afyonkarahisar’da “kafanı Kaskla, Evini Dask’la Koru” Projesi

Afyonkarahisar Sigorta Acenteleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Özerdem, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile birlikte “Kafanı kaskla, evini DASK’la koru” projesine imza attıklarını kaydetti.Baş...

Afyonkarahisar Sigorta Acenteleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Özerdem, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile birlikte “Kafanı kaskla, evini DASK’la koru” projesine imza attıklarını kaydetti.

Başkan Özerdem, Afyonkarahisar için önemli bir projeye imza attıklarını söyledi. Afyonkarahisar Valiliği’nin öncülüğünde İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile ortaklaşa “Kafanı kaskla, evini DASK’la koru” projesini sürdürdüklerini belirten Özerdem, projenin uygulandığı alanda deprem ve deprem sigortasına karşı bilinçlendirmenin artacağını kaydetti. Özerdem, “Afyonkarahisar Sigorta Acenteleri Derneği olarak Sayın Valimizin destekleri ile yerel yöneticilerimizin, meslek odalarımızın, sivil toplum kuruluşları, iş insanlarımız, akademisyenler ve acentelerin katılacağı 19 Kasım tarihli bir toplantımız olacaktır. Bu toplantıda iş dünyasında yapılması gereken, yapılabilecek olan sigorta teminatları hakkında, iş yerlerinde alınması gereken koruma tedbirleri nelerdir, sigorta şirketleri iş yerleri için poliçe yapılması aşamasında ne gibi koruma önlemleri ister konuları, aktarılacaktır. 2015 yılını AFAD İl Müdürlüğü ile paydaşı olduğumuz ‘Kafanı kaskla, evini DASK’la koru’projesi ile dolu dolu geçirecek olmamızda farklı bir gurur kaynağımızdır. DASK sigorta poliçesi özellikle deprem bölgesi olan ilimizde aşırı önem arz eden bir unsurdur. Ülke genelindeki yaygınlığı ise tartışılacak derecede yetersizdir. İnsanlarımızın pirim olarak ciddi bedeller tutmayan ve yapılması zorunlu olan bu sigorta türünde bilinçlendirilmesi son derece önemlidir. Hele böylesine projelerde devlet büyüklerimizin bizlere destekleri teşvikleri son derece takdire şayan hareketlerdir. El birliği ile özellikle DASK poliçeleri ve yangın sigorta çeşitleri koruma önlemleri hakkında bilgiler vermekte bizim için sorumluluğumuzun gereği ve gurur kaynağımızdır.”

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.