Adıyaman’da, Yurt Öğrencilerinden Kan Bağışı

Adıyaman’da, Yurt Öğrencilerinden Kan Bağışı

Kızılay Adıyaman Kan Bağış Merkezi tarafından Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Adıyaman Kız Yurdu Müdürlüğünde düzenlenen kan bağış kampanyasına kız yurdu öğrencilerinden yoğun ilgi geldi.Yüksekö...

Kızılay Adıyaman Kan Bağış Merkezi tarafından Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Adıyaman Kız Yurdu Müdürlüğünde düzenlenen kan bağış kampanyasına kız yurdu öğrencilerinden yoğun ilgi geldi.

Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Adıyaman Kız Yurdu Müdürlüğü 2015-2016 Öğretim Yılı Öğrenci Eğitim Faaliyetleri Programı kapsamında farkındalık oluşturmak amacıyla Sosyal Sorumluluk Projesi ile toplumsal düzeyde duyarlılık oluşturmak amacıyla 28 Ekim- 4 Kasım Kızılay haftası olması nedeniyle yurt müdürlüğünde kan bağışı düzenlendi. Kız Yurdu Müdürlüğü bahçesinde kurulan Kızılay çadırında 150 öğrenci kan bağışında bulundu. Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Adıyaman Kız Yurdu Müdürü Sami Köroğlu, "Her yıl yüzlerce insan hastalık ya da kaza sonrası kan bulunamadığı için hayatını kaybediyor. Toplum olarak bu konuya dikkat çekmek adına yurtlarımızda barınan öğrencilerimiz arasında böyle bir faaliyet gerçekleştirdik. Yapılan araştırmalar, Türkiye’de yıllık kan bağış oranının nüfusun yüzde 2’si kadar olduğunu gösteriyor. Bizim de amacımız bu oranın yükselmesi konusunda katkı sağlamaktadır” ifadelerini kullandı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.