Adıyaman Sincikli Aile Bebeğine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İsmini Verdi

Adıyaman Sincikli Aile Bebeğine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İsmini Verdi

1 Kasım’da yüzde 96’lık oranla AK Parti’ye en çok oy çıkan ilçe olarak ismini duyuran Adıyaman’ın Sincik ilçesinde, seçimden sonra doğan ilk erkek çocuğa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ismi ver...

1 Kasım’da yüzde 96’lık oranla AK Parti’ye en çok oy çıkan ilçe olarak ismini duyuran Adıyaman’ın Sincik ilçesinde, seçimden sonra doğan ilk erkek çocuğa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ismi verildi.

Çavçük Köyü nüfusuna kayıtlı olan ve İstanbul’da ikamet eden Mahmut ve Safiye Aydın çifti, 5 Kasım tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen ve Sincik nüfusuna kayıt ettirdikleri erkek çocuklarına ‘Recep Tayyip’ adını koydu. Baba Mahmut Aydın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük hayranı olduğunu ve ailece her mitingine de katıldığını ifade etti.

ANNE SAFİYE AYDIN: “ERDOĞAN’I ÇOK SEVDİĞİMİZ İÇİN ONUN ADINI KOYDUK”

Doğumun ardından bebeği kucağına alan anne Safiye Aydın, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı çok sevdiğimiz için onun adını koyduk. Sevinçliyiz. Bizi ziyaret etmesini bekliyoruz” diyerek duygularını ifade etti.

BABA MAHMUT AYDIN: “SİNCİKLİ OLDUĞUMUZ İÇİN VE YÜZDE 96 ALDIĞIMIZ İÇİN ÇOK SEVİNÇLİYİZ”

Baba Mahmut Aydın ise, “İsmini verirken çok duygulandım. Sincikli olduğumuz için ve (orada) yüzde 96 aldığımız için çok sevinçliyiz. Ona karşı büyük bir sempatimiz var. Buradaki hemen hemen bütün mitinglerine katıldık. İlçemizi ziyaret etti, onun içinde çok memnunuz. O yüzden bebeğimizin ismini de cumhurbaşkanımızın ismini verdik” diye konuştu.

“İNŞALLAH BİZİ ZİYARET EDER VEYA BİZ ONU ZİYARET EDERİZ İNŞALLAH”

İstanbul’da bir ayakkabı firmasında çalıştığını belirten ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendilerini ziyaret etmesini isteyen Aydın, “İnşallah bizi ziyaret eder veya bizi Üsküdar-Kısıklı’ya davet eder veya biz onu ziyaret ederiz inşallah. Allah cumhurbaşkanımıza uzun ömürler versin ve başımızdan eksik etmesin” dedi.

“BURADA DOKTOR OLSUN, HEMŞİRELER OLSUN TÜM GÖREVLİLER ÇOK İYİ İLGİLENİYORLAR”

Doğumu yaptıkları Bezmialem Vakıf Üniversitesi Hastanesinden ve personelinden çok memnun kaldıklarını ifade eden Mahmut Aydın, “1999-2000 yıllarında bir kardeşim Çapa’daydı. Döner sermayeye para yatırmadığı zaman hastayı içeriye almıyorlardı. Rahmetli babam Haydarpaşa’da ölümle pençeleşirken acilin önüne koydular. Şimdi Allah razı olsun. Gerçekten her şey çok daha farklı. Dağlar kadar fark var. Burada doktor olsun, hemşireler olsun tüm görevliler çok iyi ilgileniyorlar. Eski yıllarda ilgilenmiyorlardı. Memnunuz Allah devletimize zeval vermesin” diye konuştu.

“DOĞU HALKINA ÇOK BÜYÜK HİZMET VAR, DOĞU’YA ACAYİP YATIRIMLAR VAR”

Doğu ve Güneydoğu’da yaşanılan olayları da değerlendiren Aydın, “Allah herkese akıl ve fikir vermiş, göz vermiş, her şey ortada. Ben 1992’de İstanbul’a geldim. Ayakkabıcı olduğum için Gedikpaşa’da çalıştım. İkinci katta camlar açık ve çöplerin üzerine basarak aşağıya iniyorduk. Esenler’de oturuyorduk. Musluklardan çamur akıyordu, bu yüzden Arnavutköy’e gidip tankerlerle su getirtiyorduk. Bu halkın bunu görmesi lazım. Doğu halkına çok büyük hizmet var, Doğu’ya acayip yatırımlar var. İnşallah bundan sonra çok daha farklı olur. Cumhurbaşkanımızın ellerinden öperim. Çocuğumun adını da Recep Tayyip koydum” dedi.

Terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonların hız kesmeden devam etmesini temenni eden Aydın, “İnşallah operasyonların devamı gelir. Eksiklik olmasın. Çünkü orada yaşanılan dış güçlerin bir oyunu. İnşallah bu oyunu da bozarız” diye konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.