Acil Servis Çalışanlarına Triyaj Ve İletişim Eğitimi

Acil Servis Çalışanlarına Triyaj Ve İletişim Eğitimi

Çanakkale’de acil servislerde görevli tüm sağlık çalışanlarına yönelik olarak ‘Acil Servis Çalışanları Triyaj ve İletişim Eğitimi Günleri’ programı düzenlendi.Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Kurumu,...

Çanakkale’de acil servislerde görevli tüm sağlık çalışanlarına yönelik olarak ‘Acil Servis Çalışanları Triyaj ve İletişim Eğitimi Günleri’ programı düzenlendi.

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Kurumu, Uluslar arası İlişkiler ve Acil Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığının talimat ı ile, acil servislerde görevli tüm sağlık çalışanlarına yönelik olarak ‘Acil Servis Çalışanları Triyaj ve İletişim Eğitimi Günleri’ programı gerçekleştirildi. Çanakkale Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği koordinasyonunda yürütülen eğitimler, Ar-Ge Sorumlusu Hemşire Gülşen Yağcı, Çanakkale Devlet Hastanesi Acil Servis Sorumlusu Uz. Dr. Behçet Varışlı ve Çan Devlet Hastanesi Acil Servis Sorumlusu Dr. Yusuf Orta tarafından verildi. 5 ayrı ilçede düzenlenen eğitimlere 458 sağlık personeli katıldı.

Çanakkale Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinden yapılan açıklamada, “Ülkemiz nüfusunun artması, yaşam koşulları ve teknolojik gelişmeler sonucu özellikle acil sağlık hizmetlerine duyulan gereksinim de hızla artmaktadır. Ancak toplumumuz tarafından acil sağlık hizmetlerinden yararlanma bilinci yeterince geliştirilememiştir. Bu nedenle acil hizmet birimlerimiz kapasitelerinin çok üzerinde hastaya hizmet vermek durumunda kalmaktadır. Acil servislerimize yapılan başvuruların yaklaşık olarak yüzde 15’i hayati tehlikesi olmayan hastalarımızdan oluşmaktadır. Aciliyeti ve hayati tehlikesi olan hastalarımıza daha öncelikli hizmet verilebilmesi için acil servislerimizde triyaj sistemi uygulanması kaçınılmazdır. Bu doğrultuda etkili iletişim becerileri ile birlikte Acil servislerimizde uygulanan triyaj sisteminin kalitesinin arttırılması ana hedeflerimiz arasındadır” denildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.