Abd Müsteşarından Selçuk’a Ziyaret

Abd Müsteşarından Selçuk’a Ziyaret

ABD Türkiye Büyükelçiliği Basın, Kültür ve Kamu Diplomasi Müstaşarı Jonathan Henick, Selçuk Üniversitesi’ni ziyaret etti.Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kürşat Güleş tarafından karşılanan Müsteşar H...

ABD Türkiye Büyükelçiliği Basın, Kültür ve Kamu Diplomasi Müstaşarı Jonathan Henick, Selçuk Üniversitesi’ni ziyaret etti.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kürşat Güleş tarafından karşılanan Müsteşar Henick, Selçuk Üniversitesi hakkında bilgi alarak iki ülke arasındaki gerek öğrenci gerek öğretim üyesi işbirliğinin artırılmasına vurgu yaptı.

Jonathan Henick, “Selçuk Üniversitesi’nin hem Türkiye’deki hem de Dünya’daki başarısı hakkında bilgi sahibiyim. Özellikle eğitim ve araştırma konularında ABD’deki üniversitelerle işbirliğinin geliştirilmesi hususunda ne gibi katkılar ve desteklerin olabileceği konusunu konuşarak, iki ülke arasında gerek öğrenci gerekse öğretim üyesi işbirliğini arttırmalıyız. Ayrıca uygun bir zamanda üniversitenizi tekrar ziyaret edip, burada bir konferans vermeyi isterim” diye konuştu.

Ziyaretten duydukların memnuniyeti dile getiren Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kürşat Güleş, “Selçuk Üniversitesi şuan üç alanda Dünya’da ilk 500 üniversite arasında yer alan bir üniversitedir. ABD’deki bazı üniversitelerle de hem öğrenci hem de öğretim üyesi anlamında mevcut ilişkilerimiz var. Elbette ki üniversite olarak özellikle Rektörümüz Prof. Dr. Hakkı Gökbel’in de hedefi olan, Dünya’daki ilk 500 üniversite arasında yer alan üniversitelerle işbirliklerini artırmayı oldukça önemsiyoruz. Bu anlamda ABD’deki üniversitelerle yapılacak işbirliğine de her zaman hazırız” dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.