2014 Yılında Afyonkarahisar’da 30 Kişi İntihar Etti

2014 Yılında Afyonkarahisar’da 30 Kişi İntihar Etti

Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı (TÜİK) Manisa Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Afyonkarahisar’da geçen yıl 30 kişinin intihar ettiği belirtildi.Konu ile ilgili TÜİK’ten yapılan yazılı açık...

Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı (TÜİK) Manisa Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Afyonkarahisar’da geçen yıl 30 kişinin intihar ettiği belirtildi.

Konu ile ilgili TÜİK’ten yapılan yazılı açıklamada, istatistiki verinin Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı kayıtlarından, ölüm belgelerinden elde edilen kayıtlar ile Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü kayıtları ve Genelkurmay Başkanlığı kayıtları da dahil edilerek TÜİK tarafından belirlendiği kaydedildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Afyonkarahisar ilinde 2014 yılı içinde intihar edenler 30 kişi olup bunun 3’ü hastalık, 2’si aile geçimsizliği, 1’i geçim zorluğu, 1’i diğer ve 23’ü bilinmemektedir. Afyonkarahisar’daki intihar sayısı Türkiye’deki intiharların yüzde 1’ini oluşturmaktadır. Kaba intihar hızı illere göre incelendiğinde, 2014 yılında kaba intihar hızının en yüksek olduğu il yüz binde 11,63 ile Tunceli olmuştur. Tunceli ilini yüz binde 9,3 ile Bingöl, yüz binde 8,26 ile Edirne, yüz binde 7,82 ile Sinop ve yüz binde 7,62 ile Kırşehir izlemiştir. Kaba intihar hızının en düşük olduğu il ise yüz binde 1,6 ile Bartın olurken, Bartın ilini yüz binde 1,7 ile Çankırı, yüz binde 1,28 ile Bayburt, yüz binde 1,30 ile Aksaray ve yüz binde 1,34 ile Yalova izlemiştir. 2014 yılı Afyonkarahisar’da kaba intihar hızı yüz binde 4,24 olup Türkiye’nin üstünde, Ege bölgesinin altında bir değere sahiptir. Afyonkarahisar en küçük kaba intihar hızına sahip Türkiye’de 44. il Ege Bölgesinde ise 4. il konumundadır.”

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.