Abdullah Leblebici

Abdullah Leblebici

20 yıl geç kalınmış projenin temelleri atıldı

Konya-Seydişehir-Antalya yolundan ekonomik anlamda yeterince istifade edemiyoruz diye, yıllardır şikâyet eder dururuz.

Yakından takip eden bir yazar olarak konuyu bugüne kadar 45 defa gündeme getirmişim. Bu 46. Yazım.

Günümüz ekonomik yatırım anlayışının temel taşı, kamu kurumları, Özel Sektörün önünü açacak yasal düzenlemeleri hazırlayacak, özel sektörde yatırımlarını yapacak.

Böylece kalkınma yerelden başlayacak her bölge kalkınacak, bölgeler de Ülkenin kalkınmasına katkı sağlayacak.

Sürekli ifade ederim, kesintisiz bir 10 yıl hariç, Seydişehir’ de belediye hizmetleri hep takdir edilmiştir. Üzülerek ifade ediyorum, o şanssız dönemde Seydişehir 50 yıl geri götürülmüştür. Bunda sadece yönetimin değil, yönetime “evet efendim, sepet efendim, münasiptir efendim” diyerek yanlış yönlendiren idarecilerin de büyük katkısı vardır.

Zamanın idarecilerine konu açıldığı zaman el birliği ile ilçeyi 50 yıl geri götürdünüz ifadelerini örnekleri ile anlatırım, kabul de görür.

O dönem geride kaldı, bundan böyle geleceğe bakarak, Seydişehir’ i ekonomik, siyasi, kültürel, sportif, sanatsal açıdan nasıl en ileri seviyelere taşıyabiliriz buna bakmalıyız.

GERÇEKTEN VİZYON PROJESİ

Antalya çevre yolunun Ticari alan olarak hizmete açılacağı müjdesini daha önce paylaştım. Bu konuda Belediye Başkanı Mehmet Tutal’ ın özel gayretlerini yakından biliyorum ve emeği için teşekkür ediyorum.

Kamu özel sektörün önünü açacak yasal düzenlemeleri yapacak, özel sektörde yatırım yapacak demiştim.

Seydişehir’ de çok güzel bir hizmete imza atıldı. Kamu burada hem yasal düzenlemeleri yaptı hem de özel sektöre örnek olmak amacı ile yatırımın da temellerini attı.

Daha önce Belediye tarafından ihalesi tamamlanan “Ekmek Fırını ve Butik Dükkanlar” projesinin temelleri atıldı.

Burada kamu özel sektöre örnek oldu. 

Konya-Antalya çevre yolu üzerinde Seydişehir Marangozlar Sanayi kavşağı karşısında bulunan alanda temelleri atılan projenin yaz sonuna kadar tamamlanarak hizmete girmesi hedefleniyor. 

Seydişehir’in her alanda daha da kalkınması için projeler üretip hayata geçirmek konuşma ile gerçekleşmiyor. 

Antalya çevre yolunda atılan bu temel, Karabulak kavşağından başlayıp, Marangozlar sanayi kavşağı çıkışına kadar olan bölgenin bundan böyle ticari alan olarak faaliyet göstermesinin ispatıdır.

Belediyecilik hizmetleri sadece alt ve üst yapıdan ibaret değildir. Şehrin tüm dertleri ile dertlenmek gerekiyor. 

Şehrin kalkınması ve istihdam sağlayacak hizmetleri yapmak, yapılmasına öncü olmak, bu konuda özel sektörün önünü açmak gerek. 

Yaşanan pandemi, dünya da olduğu gibi, Ülkemizde de birçok yatırımı durdurdu, yeni yatırımların yapılmasının da vazgeçilmesini sağladı.

Özellikle böyle bir dönemde, belediyecilik hizmetlerinin yanında Seydişehir’ in her alanda daha da kalkınması için projeler üretmek önemli.

Temelleri atılan projenin tamamlanması ile Konya-Antalya yolu daha da cazibeli hale gelecek. Birçok yatırımcıya örnek olacağı için, yeni yatırımların gelmesine vesile olacaktır.

Temelleri atılan, 1000 metrekarelik alanda inşa edilecek yaklaşık 2 milyonluk proje 1 adet ekmek fırını, 1 adet kafe ve 5 adet butik dükkandan oluşuyor.

Atılan her temelin, Seydişehir’ in istihdamına katkı sağladığı unutulmamalı.  Proje tamamlandığında katma değer üretecektir.

Özel sektör de geleceğe güvenle bakacağı için, yatırımlarını hızlandıracak, böylece istihdam daha da artacaktır.

20 yıl geç kalınmış projenin temelleri atıldı. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum