1. Uluslararası Han’da Dostluk Ve Sanat Çalıştayı Sona Erdi

1. Uluslararası Han’da Dostluk Ve Sanat Çalıştayı Sona Erdi

Eskişehir’in Han ilçesinde, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Tepebaşı Belediyesi, Han Belediyesi ve Rekreasyon Derneğiyle ortaklaşa düzenlenen 1. Uluslararası Han’da Dostluk ve Sanat Çalıştayı son gün...

Eskişehir’in Han ilçesinde, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Tepebaşı Belediyesi, Han Belediyesi ve Rekreasyon Derneğiyle ortaklaşa düzenlenen 1. Uluslararası Han’da Dostluk ve Sanat Çalıştayı son günkü etkinliklerle tamamlandı.

Son etkinliklere, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Jale Nur Süllü, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Rekreasyon Derneği Başkanı Canan Doğruer ve üyeleri, Eskişehir Kültür ve Sanat Derneği (ESKÜDER) Başkanı Gazi Durusu ile Eskişehir’den gelen sanatseverler ve ilçe halkı katıldı.

ESKÜDER Başkanı Gazi Durusu’nun açılış konuşması ve selamlamasının ardından dernek üyesi şairler şiirler okuyarak, sanatçılar türkü ve şarkılarını seslendirdi. Daha sonra sırasıyla Canan Doğruer, Erdal Şanlı, Ahmet Ataç ve Jale Nur Süllü birer konuşma yaptılar. Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı ise yaptığı konuşmada, katkılarından dolayı Büyükşehir Belediyesi, Tepebaşı Belediyesi ve Rekreasyon Derneği’ne teşekkür etti. Şanlı, “Bizler belediyemiz ve ilçemiz olarak sanata ve sanatçıya her zaman önem vermişizdir. Buraya Türkiye’nin çeşitli yerinden gelen resim sanatçıları ilçemizin tarihi yerlerini resimleyerek hem sanatı hem de ilçe tarihimizi vurgulamışlardır. Ayrıca bu çalıştay Han ilçemizin tarihinin ve kültürünün ülkemize ve dünyaya duyurulması adına etkili olmuştur. Bizler bu tür etkinlikleri her sene yapacağız, sanatın ve sanatçının yanında olacağız. İlçemizin kültürünü yemeklerini insanlarını ülkemize duyuracağız. Katılan herkese teşekkür ediyorum, şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Belediye Başkanı Erdal Şanlı, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Jale Nur Süllü’ye Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’a ve Rekreasyon Derneği Başkanı Canan Doğruer’e hediyelerini taktim etti. Sonra Jalenur Süllü, Ahmet Ataç ve Erdal Şanlı, çalıştaya katılan resim sanatçılarına tek tek plaket verdiler, Resimleri inceleyerek hatıra fotoğrafı çektirdiler. Daha sonra müzikler eşliğinde ilçe halkı ve katılımcılar yöresel oyunlar oynayarak etkinliği sonlandırdılar.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.