1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Yeni müdür basınla buluştu
Yeni müdür basınla buluştu

Yeni müdür basınla buluştu

Düzce'ye geçen hafta atanan Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Necmi Küroğlu, basına tanışma toplantısı düzenledi.

A+A-

Düzce'ye geçen hafta atanan Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Necmi Küroğlu, basına tanışma toplantısı düzenledi. Nemci Küroğlu toplantıda Düzce'de yapılandırmadan faydalanmak için toplam 5 bin 756 kişinin başvuruda bulunduğunu söyledi.

Geçen hafta Düzce SGK İl Müdürlüğüne atanan Nemci Küroğlu basın ile bir araya geldi. Toplantıda KHK ile SGK Borçlarının yapılandırılması ile ilgili olarak bilgiler veren Küroğlu; 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun, esnaf sanatkarlara, oda aidatları başta olmak üzere, SGK, belediye, vergi dairesi gibi pek çok alanda borçlarını yapılandırma imkanı tanıdığını ifade etti. Nemci Küroğlu ayrıca Düzce'de yapılandırma için 5 bin 756 kişinin Düzce SGK İl Müdürlüğü'ne başvuru yaptığını da ifade etti. Nemci Küroğlu; Küroğlu, " Yapılandırma kapsamındaki borç asılları ile bu borçları için ödeme sürelerinin bittiği tarihlerden, 19/ 08 /2016 tarihine kadar geçen süre için hesaplanacak enflasyon farklarının ödenmesi halinde bu borçlara uygulanan gecikme cezası ve gecikme zammı borçlarının tahsilinden vazgeçilecektir. Ayrıca borçların peşin olarak ödenmesi halinde gecikme zammı ve gecikme cezası yerine alınan enflasyon farkının da sadece yüzde 50'si tahsil edilecek, kalan yüzde 50'si ise silinecektir" dedi.

Düzce'de 5 bin başvuru yapıldı

Yapılanma süresince bugüne kadar Düzce'de başvuruda bulunan kişilerle ilgili olarak sayısal veriler de veren Küroğlu, toplam 5 bin 765 kişinin yapılandırmadan faydalanmak için başvuruda bulunduğunu bildirdi. Nemci Küroğlu, "Genel Sağlık Sigortası 795, işveren 2770, Bağ-Kur 2120, SGDP 71 olmak üzere toplam 5756 başvuru yapıldı. 4/a kredili emeklilik başvuru sayısı 70 ve 4/b kredili emeklilik başvuru sayısı 15'tir. 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına ilişkin yer alan başvuru süreleri, kanunda belirtilen sürelerin bitiminden itibaren 25.11.2016 tarihine kadar uzatılmıştır. İlk taksit ödeme süresine ilişkin son ödeme tarihinde ise herhangi bir değişiklik bulunmamaktadır" şeklinde konuştu.

Son tarih 25 Kasım

SGK İl Müdürü Necmi Küroğlu, işveren ve sigortalıların müracaatlarını 25 Kasım 2016 tarihine kadar e- sigorta kanalıyla, elden ya da posta yoluyla işyerinin veya sigortalı kaydının olduğu ilgili Sosyal Güvenlik İl Müdürlüklerine veya Sosyal Güvenlik merkezlerine yapabileceklerini dile getirerek, işveren ve sigortalıların son güne kalmadan yeniden yapılandırma müracaatlarını yapma uyarısında bulundu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.