1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Yakakent’in alt yapı sorunu çözülüyor
Yakakent’in alt yapı sorunu çözülüyor

Yakakent’in alt yapı sorunu çözülüyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürlüğü Kanalizasyon Dairesi Başkanı Muhlis Yeşilyurt, alt yapı çalışmalarıyla...

A+A-

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürlüğü Kanalizasyon Dairesi Başkanı Muhlis Yeşilyurt, alt yapı çalışmalarıyla Yakakent'i adeta oya işler gibi işlediklerini söyledi.

SASKİ Genel Müdürlüğü Kanalizasyon Dairesi Başkanı Muhlis Yeşilyurt, Yakakent ilçesinde gerçekleştirilen alt yapı çalışmalarının yapıldığı inşaat sahasında incelemelerde bulundu. Muhlis Yeşilyurt'un inceleme gezisine Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, SASKİ Yakakent Şube Müdürü Mehmet Verim, Yakakent ilçesi Sorumlusu Çevre Mühendisi Dilek Çelikkol, Kontrolör Çevre Mühendisi Erdal Kahraman ile yüklenici firma yetkilileri katıldı.

Yakakent ilçesinin alt yapı sorununu tamamen ortadan kaldıracak, Kanalizasyon ve Yağmur Suyu İnşaatı ile Atıksu Arıtma Tesisi Projesi'nde çalışmaların devam ettiğini belirten Yeşilyurt, "Yakakent ilçesindeki alt yapı çalışmalarına yaklaşık 1,5 yıl önce başlandı. Projede 30 kilometre kanalizasyon ve 2 kilometre de yağmur suyu hattı olmak üzere toplam 32 kilometrelik hat tamamlandı. Proje tamamlandığında toplam 40 kilometre kanalizasyon ve yağmur suyu hattı döşenecek. Proje, SASKİ Genel Müdürlüğü ve İller Bankasının katkıları ile ortaklaşa yapılmaktadır. Bu büyük alt yapı projesi 24 milyon liraya mal olacak" dedi.

Kanalizasyon ve Yağmur Suyu İnşaatı ile Atıksu Arıtma Tesisi Projesi'nin 2017 yılı Aralık ayında tamamlanmasının hedeflendiğinin altını çizen Muhlis Yeşilyurt, "Projede 4 adet terfi merkezi yapılacak. Atıksu Arıtma Tesisi sahasına yapılacak terfi merkezi ile daha sonra şebeke de toplanan atık sular arıtıldıktan sonra, derin deniz deşarjı ile tahliye edilecek. Atıksu Arıtma Tesisi inşaatının, yüzde 85'i tamamlandı. Atıksu Arıtma Tesisi tamamlandıktan sonra, yüklenici firma, 1 yıl süre ile işletmesini üstlenecek" diye konuştu.

Yakakent'teki proje tamamlanıp devreye girdiğinde çevreye duyarlı ve en çağdaş kanalizasyon sisteminin hayata geçeceğini kaydeden Yeşilyurt, şunları söyledi: "Modern atık su arıtma sistemi devreye girecek ve Yakakent'te modern yaşantıya katkı sağlayacak. Turizm açısından da geleceği parlak olan, Yakakent'te halkımız, sağlıklı bir şekilde, deniz turizminden de, kazanç sağlayacak. Alt yapı çalışmalarımızla ile Yakakent'i adeta oya işler gibi işledik"

Bu alt yapı projesinin tamamlanması ile ilçelerinin daha da gelişeceğini söyleyen Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, "Yıllardan beri ilçemizin en büyük sorunu olan kanalizasyon problemi de projenin tamamlanması ile birlikte ortadan kalkacaktır" ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.