1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Van’da algoloji polikliniği hizmete girdi
Van’da algoloji polikliniği hizmete girdi

Van’da algoloji polikliniği hizmete girdi

Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde kurulan algoloji (ağrı) polikliniği; kanser ve kronik hastalığı olan vatandaşlara hizmet vermeye başladı.

A+A-

Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde kurulan algoloji (ağrı) polikliniği; kanser ve kronik hastalığı olan vatandaşlara hizmet vermeye başladı.

Son yapılan atamalarla birlikte Van'a gelen Algoloji Uzmanı Doktor Sinan Pektaş, hasta kabulüne başladı. Bölgede kanser ve kronik hastalar göz önüne alındığında algoloji polikliniğinin ciddi bir hizmet vereceğini ifade eden Dr. Pektaş, "Algoloji polikliniğimiz özellikle kronik dediğimiz uzun süre devam eden ağrılarla uğraşan bilim dalı şeklinde tanımlanabilir. Bize gelen hasta grupları. kronik rahatsızlığı olan ve uzun yıllar tedavi gören hastalarla kanser hastalarıdır. Burada gerek uzun süre kemoterapi uygulanan. gerekse ağrıları süreklilik arz eden hastalarımıza çeşitli tedavi yöntemleri uygulamaktayız. Gerek kanserin doğal süreci. gerekse uygulanan tedavilerden dolayı kanser hastalarının sürekli ağrıları olabilmektedir. Bu hastalarımıza bizler ağrı tedavisini ilaçlarla ve uyguladığımız işlemlerle yaşam kalitesini arttırmaya çalışıyoruz. Bizlere süreklilik arz eden ve herhangi bir teşhis konulamayan hastalar da gelebilmektedir" dedi.

Kanser hastaları için hastane bünyesinde faal olarak hizmet veren palyatif bakım servisinin de işlerini kolaylaştırdığına değinen Dr. Pektaş, "Bu da söz konusu hastalarımızın tedavilerini daha rahat yapmamıza olanak sağlamaktadır. Bu polikliniğimiz, bölgede sayılı sağlık merkezleri arasındadır. Bu anlamda ilimizde polikliniğimizin açılması son derece önemlidir. Çünkü maalesef gerek kronik hastalıklarda gerekse de kanser hastalarında bölgemizin hasta profiline baktığımızda çok sayıda hasta olduğunu görmekteyiz. Bu açıdan da burası son derece önemli işler yapacaktır. Bu hastalarımızın çoğu daha önce farklı illerde ya da bölgelerde tedavilerini bin bir zorlukla yapmaktaydılar. Bundan sonra burada tedavilerini çok rahat bir şekilde yapabilecekler" diye konuştu.

Geçtiğimiz günlerde hasta kabulüne başlanan poliklinikte bir uzman doktor, bir hemşire ve bir de sekreter çalışmaktadır.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.