1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Vali İsmail Çataklı:
Vali İsmail Çataklı:

Vali İsmail Çataklı:

Kilis Valisi İsmail Çataklı, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal'i, ebediyete intikalinin 78. yıldönümünde hep birlikte yürekten, şükran...

A+A-

Kilis Valisi İsmail Çataklı, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal'i, ebediyete intikalinin 78. yıldönümünde hep birlikte yürekten, şükran ve saygıyla yad ettiklerini söyledi.

Vali Çataklı, askeri dehası, demokratik siyaset anlayışı, millet merkezli kalkınma vizyonu ve üstün öngörü yeteneğiyle dünyanın takdirine mazhar olmuş, kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'ne de lider ve yol gösterici olduğunu belirterek, "Milletimizin inancı ve vatan sevgisinden aldığı güçle yola çıktığı kurtuluş mücadelesini başarıyla tamamlayarak yeni bir devlet kuran Gazi Mustafa Kemal, yalnızca bir milletin geleceğini değil, dünya tarihini de değiştirmiş,özgür ve bağımsız yaşamak isteyen diğer milletlere de yol gösterici olmuştur. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yok edilmek istenen ulusumuzu ayağa kaldırmış, yanmış, yıkılmış yurt toprakları üzerinde yeni bir devlet kurarak, çağdaş dünyayla bütünleşmemizi sağlamış, bizlere demokratik bir Cumhuriyet, bağımsız bir ülke ve aydınlık yarınlar armağan etmiştir. Atatürk'ü anmak demek onun güçlüklerle kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'ni korumak için her zaman bilinçli olmak, içeride ve dışarıda ülkemizin bağımsızlığını tehdit eden unsurlara fırsat vermemektir. Bu doğrultuda, aziz milletimiz 15 Temmuz'da hainlere fırsat vermeyerek Ata'mızın mirası cumhuriyet ve demokrasiye sahip çıkmış, istikbali ve istiklalimizi korumuştur. Gazi Mustafa Kemal'in "Cumhuriyeti biz kurduk onu yaşatacak ve yükseltecek sizlersiniz" ifadesinde olduğu gibi canlarını feda etmek uğruna kendilerini tankların önüne atan aziz milletimiz bu devletin kolay yıkılamayacağını 15 Temmuz destanı ile tüm cihana bir kere daha göstermiştir. Bir arada ve bağımsız olarak yaşama azim ve iradesi kırılmadıkça bir milletin asla yok edilemeyeceğini tüm dünyaya ispatlamış olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, onun silah arkadaşlarını ve istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha en kalbi duygularımla, rahmet ve şükranla anıyorum" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.