1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Uşak’ta yaz Kur’an kursları başladı
Uşak’ta yaz Kur’an kursları başladı

Uşak’ta yaz Kur’an kursları başladı

Bütün Türkiye'de olduğu gibi Uşak'ta da yaz Kur'an kursları açıldı. Bu minvalde Karağaç TOKİ Cami'ni ziyaret eden Uşak Müftüsü Eyüp Baldemir minik...

A+A-

Bütün Türkiye'de olduğu gibi Uşak'ta da yaz Kur'an kursları açıldı. Bu minvalde Karağaç TOKİ Cami'ni ziyaret eden Uşak Müftüsü Eyüp Baldemir minik Kur'an talabelerine kitap hediye etti. Onlara hitaben bir konuşma yapan Baldemir insanların en hayırlılarının Kur'an öğrenen ve öğretenler olduğunu söyledi. Baldemir; "Camileri şenlendirdiniz, hoş geldiniz. Ümitle, şevkle buraya gelen sizlerin arzu ettiğiniz dini bilgileri kısa süre içerisinde inşallah öğrenmenizi niyaz ediyorum" dedi.

Okulların Cuma günü kapanmasından sonra dinlenmeden camilere koşan çocuklara teşekkür eden Baldemir; " Camileri şenlendirdiniz, hoş geldiniz. Ümitle, şevkle buraya gelen sizlerin arzu ettiğiniz dini bilgileri kısa süre içerisinde inşallah öğrenmenizi niyaz ediyorum. Süremiz çok uzun değil, 40-45 gün gibi dolu dolu anca ders yapabileceksiniz. Bu dönemin kıymetini, kadrini bilmek lazım. Hocalarınızı can kulağıyla dinleyin çünkü onlar size bir şeyler öğretmek için gayret edecekler. Tabi sizin de çocukluğunuz var, çocukluğunuzu da yaşayacaksınız ama dengeyi fazla kaçırmayalım, yaramazlık yapmayalım, hocamızın verdiği dersleri dinleyelim. Bu kısa süre içerisinde en azından asgari namaz kılacak kadar dinimiz öğrenelim. Namaz kılacak kadar surelerimizi ezberleyelim. Şöyle bir baktığımda hemen hemen büyük çoğunluğunuz Kur'an ile buluşacaksınız, Kur'an'a geçeceksiniz. Süre kısa amma sizlerde gördüğüm enerji bana bunu söylüyor. Peygamber Efendimiz(SAV)'in de methettiği insanlar olacaksınız. Ne dedi Peygamberimiz insanların en hayırlısı Kur'an'ı öğrenendir, Kur'an'ı öğretendir. Geldiğiniz için teşekkür ediyorum. Dinlenemediniz okul bitti hemen buraya geldiniz bu bir fedakarlıktır. İnşallah bu fedakarlığınızın karşılığını aileleriniz de alacak sizlerde alacaksınız. Hepinize başarılı bir eğitin dönemi diliyorum. " dedi.

Baldemir Uşak'taki kurslar hakkında şu bilgileri verdi; " Bugün 12 Haziran bütün Türkiye'de olduğu gibi Uşak'ta da yaz Kur'an kurslarımız başlamış bulunuyor. Dolaştığımız camilerden edindiğim intiba geçtiğimiz yıllara nazaran bu yıl yaz kurslarına talep fazla. Geçen sene Uşak ve ilçelerinde 14 bin 500 civarında yavrumuz yaz kursuna iştirak etmişti. Bu sene bu sayının 15 binin üzerinde olacağını tahmin ediyoruz. Geçen yıl Uşak genelinde 605 camimizde yaz kurslarımız yavrularımıza Kur'an eğitimi vermişti, bu sene bu sayı daha da artacak, bir o kadar da din görevlisi arkadaşlarımız, imam arkadaşlarımız, müezzin arkadaşlarımız Kur'an kursu öğretmeni arkadaşlarımız inşallah eğitimde seferber durumdalar. Bu yavrularımıza kısa zaman içerisinde en iyi şekilde gerekli dini bilgileri öğretecekler çünkü zaman kısa, 12 Haziran'da başlayan eğitimimiz inşallah 18 Ağustos'da son bulacak. Takriben iki ay gibi bir süre. Uşak'a ve bütün yurtta bu yaz kurslarının verimli geçmesini temenni ediyorum. Yavrularını kursumuza gönderen annelere babalara teşekkür ediyorum, gelen yavrularımızın gözlerinde öpüyorum, başarılı bir eğitim dönemini cenabı Allah'tan niyaz ediyorum."

Baldemir konuşmasının ardından miniklere kek ve meyve suyu ikram etti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.