1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Uşak Üniversitesi yeni bir AB projesinde yer aldı
Uşak Üniversitesi yeni bir AB projesinde yer aldı

Uşak Üniversitesi yeni bir AB projesinde yer aldı

Uşak Üniversitesi'nin proje ortağı olduğu "IN ORCHESTRA" isimli AB Projesi kabul edildi.

A+A-

Uşak Üniversitesi'nin proje ortağı olduğu "IN ORCHESTRA" isimli AB Projesi kabul edildi. İtalya, Polonya ve Fransız kurumlarının yer aldığı projede çocukların ve gençlerin karşılaştıkları entelektüel engelleri kaldırmak için gösteri, müzik vb. sanat performansları üretmek planlanıyor. 415. 228 Euro bütçeli Proje 01.09.2016-31.08.2019 tarihleri arasında yürütülecek.

Proje hakkında bilgi veren Doç. Dr. Meral Özçınar projenin fiziksel, ruhsal ve entelektüel engelleri ortadan kaldırmak ve yaratıcı çözümler üretmek için stratejik ortaklığı öngördüğünü söyledi. Projenin 6 ortaklı (3 İtalyan kurumu, bir Fransız, bir Polonya kurumu ve Türkiye'den Uşak Üniversitesi) olduğunu ve Kick-off Meeting imza töreninin İtalya'nın Floransa şehrinde gerçekleştiğini belirtti. Çocuklar ve gençlerin birçok entelektüel engelle karşı karşıya olduğunu aktaran Doç. Dr. Meral Özçınar " Bu engelleri ortadan kaldırmak için "Art Therapy" yöntemiyle workshoplar (atölye çalışmaları), gösteri, müzik vb. sanat performansları üretmeyi planlayan projemiz çok yönlü, çok sesli bir orkestra olmayı hedefliyor. Uşak Üniversitesi olarak da bu orkestranın bir bileşeniyiz."dedi.

Uşak Üniversitesi adına Doç. Dr. Meral Özçınar'ın koordine ettiği ekibin üyeleri Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Öğretim üyesi Yrd. Doç. Zafer Güngen, Seramik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Şirin Koçak Özeskici ve Resim Bölümü Öğretim Görevlisi Evrim Özeskici.

Rektör Prof. Dr. Sait Çelik, Doç. Dr. Meral Özçınar'ı tebrik ederek, öğretim elemanlarının proje üretmelerinin ve projelerde yer almalarının hem kendileri hem de üniversiteler için önemli olduğunu söyledi. Uşak Üniversitesi'nin araştıran, geliştiren ve proje üreten hocalarıyla projeci bir üniversite olduğunun altını çizen Rektör Çelik "Yoluna emin adımlarla devam eden Uşak Üniversitesi proje üretmeye ve proje ortaklıkları içinde bulunmaya devam ediyor. "IN ORCHESTRA" isimli AB Projesi ekibinde yer alan hocalarımı tebrik ediyorum."dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.