1. YAZARLAR

  2. Murat Türkoğlu

  3. Umut tacirleri ve Ramazan Bayramı
Murat Türkoğlu

Murat Türkoğlu

Yazarın Tüm Yazıları >

Umut tacirleri ve Ramazan Bayramı

A+A-

Allah’ın ve Resulunun selam ve bereketi üzerinize olsun, her geceniz Kadir, her gününüz Bayram olsun.

Ne güzeldir ki; Ramazan ı Şerifi eda edip bir Bayram arefesine ardından da Bayrama ulaştıran Rabbimize sonsuz hamd olsun.

Hani eskiler derlerya , tutan tutmayan bir oldu. Aslında öyle değil işin rengi en güzelini Rabbimiz bilir deyip O na bırakıyoruz.

Öncelikle müsaadeniz ile maalesef İslam coğrafyalarının en gözbebeği olan ülkemiz de yaşanan çok büyük bir vurguna deyinmek istiyorum.

Lakin bu vurgun öyle para güç yolsuzluk vs tarzının biraz daha kapsamlı olanı .

UMUT TACİRLERİ! işte bunlar maalesef bir kene misali yapıştığı yeri sömürerek beslenen asalaklardır.

İnsanların sadece paralarını değil , hem zamanlarını hemde dahası umutlarını sömürüp heba ederler.

Evet tahmin ettiniz günümüzün sahte ve sahtekar şeyh ve efendileri!

Daha öncede yazmıştım bu konuyu kısaca lakin artık daha kapsamlı ele alınmalı ki bu kanserden Müslümanlar bir an evvel kurtulsun.

Batılın mutlaka yok olacağını Rabbimiz bizzat söylüyor HAK GELDİ Mİ BATIL YOK OLUR.

Bu gün araştırma yapılsa neredeyse her bir köşeyi mesken tutmuş her sokağa post atmış ve bir nevi sömürge yöntemi. Sermayeleri din olan bu kendinden kerametli şeyhlerin hiçbir yetkisi olmamasına rağmen , şu an yüzbinlere hükmediyor olması büyük felaketleri başımıza toplamaya yetecek kadar büyük bir BİDATTIR!

Maalesef ki bizlere, hep bir şeyhe bağlanılacak ondan tevbeler alınacak onun izni olmadan eteğine tutunmadan veya daha da rezil ve şirk çesi , o şeyhe RABITA yapmadan ALLAH’a ulaşılamayacağı empoze edildi!

Yazıklar olsun on şeyhlere yazıklar olsun onun kuklası etek öpücülerine yazıklar olsun onları öven medyaya !

İnsanlar haberdar olsun doğruyu bilsin öğrensin diye varolan medya kuruluşları özellikle tv kanalları "artık vazgeçtiniz değil mi?" duyun Allah CC ne diyormuş.

Sözüm ona ki isim vermeme hiç gerek yok hepsi ne halt olduğunu bizzat bilmekde burda milletin parası ile son model arabalara villalara işletmelere ve daha bi çok gösterişli yaşantıya sadece sömürge sistemiyle ulaşmakdalar bu işi de ALLAH RIZASI İÇİN yaptıklarını söylemekteler hadi ordan düzenbazlar sizi!

Artık ikinci ASRI SAADET DÖNEMİ nin tuğlaları örülüyor tıpkı Resulallah dönemindeki gibi insanlar Allah ve Resulallah'tan ilim alım yol alacaklar ki bunu ben değil bir çok Güzel Tarikatın zamanında yaşamış gerçek Şeyhler söylüyor ..

Resulallah söylüyor , şeriatı tarikatı zaten binlerce kaynak öğretiyor ha derseniz ki biz ötesini istiyoruz

O zaman da deriz ki ÜVEYSlik le gitmiş o güzel Şeyhler sizde o yol üzere gidin .

Uzun zamandır ÜVEYSLİK ve MARİFET diye çığırtkanlık yapmadığım kaldı, siyaset okumadım ki sağlık işlemedim gıybeti sevmiyorum , alın size bir huzur anahtarı o yüzden bu denli ısrarım .

Gerçek iman etmezsiniz demiyor mu Resulallah Sav efendimiz, birbirinizi sevmedikçe, bakın sizleri sevmesem bu denli ısrar edermiyim .

YAŞA VE GÖR HİTABINI boşa kullanmıyor sayın Muharrem Karabay öğretmenimiz ve öğrencileri .

Sizlerde yaşayıp görün istedik .

Boşuna bir yer aramayın ne ararsanız size en yakın olan Allah (CC)'de arayın Resulllahın sünnetinde aranıyor da Allah'a giden en güzel en hızlı yolu bulursunuz.

Vallahi minnet eylemem benden daha acize.

Yola çıksam beni de satar ikinci merdivende.

Şu an zaten Rabbimizin izni ile ikinci Asrı Saadet yeşermekde ve istiyoruz ki bizlerde bu kardeşliğin bir üyesi olalım bir tuğlası olalım.

www.veyselkarane.com sitesinde Nefs,S alih rüyalar,T ecellile,Y akaza, Oruç, Hac, Abdest vb çok güzel bir şekilde anlatılmakta, biraz merak edelim.

bu günki tarikatler artık Allah’a ulaştırmıyor , daha nefslerini bilmeyen sarık cüppe içinde kıçları yerden kalkmayan sözüm ona gösteriş budalalrından başka bir şey değil , aksini iddia eden varsa ispata hazı ve nazırız.

Şu an bir Tv kanalında., sayın Muharrem Karabay öğretmenimiz ramazan boyunca program yaptı anlattı ve devam da edecek inşallah.

Biz de burdan bir rica edelim bir duyuru yapmış olalım varsa bu konuda hassasiyet gözsterebilecek , hakikatı duyurabilecek Tv ve diğer basın portalları hiç bekemeyin .

Allah’n dostlarına korku yok, onlar mahsunda olmazlar ‘’ işte ayet açık buada ki dost hitabı , sevilen anlamına gelmiyormu, ELİF olun Elifi okuyup Elifi anlatın ki dostlardan olasınız. İşte Elif demek SEVGİ demek severek Rabbi her daim zikretmek ve her daim O’nu yüceltmek ve herşeyi O’ndan dilemektir.

Burada ölçüyü çok kaçırmadan konuyu önümüzdeki Ramazan Bayramına getirelim ve diyelim ki, Rabbimiz hepinizin Bayramını mübarek eylesin. Ramazan boyunca girdiğimiz imtihanlar sebebi ile kırdığımız kardeş arkadaş dostlarımızı ki aslında burda yine Rabbimiz kırıyoruz bilmeden hemence gönüllerinide almayı nasip etsin inşallah.

Kulun tanımı kusur işlemeye meyilli olan hatalar yapan muhtaç olandır.

Rabbimiz ise tevbeleri çokça kabul eden ve çok merhametli çok sabırlı olan muhtaç olunandır.

O ‘ahlakça güzel olanı merhamet edeni muhtaçlara yardım edeni tevazu edeni ve sabredeni de çokça sevendir .

Bu yazı toplam 962 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum