1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Türel: “Güçlü Türkiye istemeyenler yine tezgâh peşinde”
Türel: “Güçlü Türkiye istemeyenler yine tezgâh peşinde”

Türel: “Güçlü Türkiye istemeyenler yine tezgâh peşinde”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, güçlü Türkiye istemeyenlerin, ekonomi üzerinden AK Parti iktidarına ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a...

A+A-

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, güçlü Türkiye istemeyenlerin, ekonomi üzerinden AK Parti iktidarına ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yeniden tezgah, oyun, kumpas içinde olduğunu belirterek, "Bu millet artık her şeyin farkında. Artık milletin direksiyonda olduğu yeni Türkiye var başaramayacaklar" dedi.

Bir özel televizyon programına katılan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Türel, AK Parti milletvekili aday listeleri ile ilgili olarak, Antalya'nın coğrafi dağılımını gözeten, Antalya'yı kucaklayan çok güçlü bir liste olduğunu belirtti.

"Amaçları Erdoğan'ı seçtirmemek"

24 Haziran'ın Türkiye'nin bekası ve selameti için çok önemli bir tarih olduğunun altını çizen Başkan Türel, bir cumhurbaşkanlığı yarışı yaşanmadığını belirterek, "Diğer adayların yarışı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı seçtirmemek esasına dayalı. AK Parti iktidarının yerine biz göreve gelelim yarışı değil. Ben cumhurbaşkanı olacağım yarışı değil. Bunun nedenini çok iyi okuması lazım milletimizin" dedi.

"Türkiye şaha kalkmış gidiyor"

Birilerinin güçlü bir Türkiye istemediğine dikkat çeken Türel, "Bugün Türkiye'nin son 15 senelik AK Parti iktidarı dönemine baktığımızda ekonomisi 3,5 kat büyümüş. Türkiye bugün dünyada büyük projeler gerçekleştiren birinci ülke olmuş. Türkiye şaha kalkmış gidiyor. Türkiye'nin bu coğrafyada şaha kalkmış gitmesini istemeyen çevreler hep olmuştur. Bunu da Türkiye kontrol altında tutarak yapmışlar. Bu politika maalesef AK Parti iktidarına kadar sürerek gerçekleşmiş. IMF senelerce Türkiye'ye kredi vermek suretiyle Türkiye'yi yönetmiş. Cumhurbaşkanımız göreve geldiğinde IMF'ye bu ülkenin yönetimi hakkında söz sahibi değilsiniz dedi. Şimdi bu IMF, ABD, Recep Tayyip Erdoğan'ı ister mi bu ülkenin başında. Bu ülkeyi milletin desteğiyle yöneten bir liderin olmasını istemiyorlar."

"Hesapları erken seçimle yattı"

Seçim kararı alınca ABD, Almanya, Avrupa'dan "Nerden çıktı bu seçim" diye sesler çıktığına dikkati çeken Menderes Türel, "Size ne bizim seçimimizden. Gafil avlandılar. Neden. Olası Kasım'daki erken seçime göre ekonomiyi manipüle edip, seçmen tercihlerini ekonomiyle değiştirme gayeleri vardı. Şu an dövizle yapılmaya çalışılan da zaten budur. Bu ülkenin iktidarından AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı uzaklaştırmaya yönelik hesapları Haziran erken seçimiyle yattı" diye konuştu.

"Şimdi de ekonomi üzerinden tezgâh"

Dış güçlerin Gezi olayları, 17-25 Aralık yargı darbesi, 15 Temmuz darbesi ile başaramadıklarını, şimdi ekonomi üzerinden manipülasyonla yapmaya çalıştığının altını çizen Başkan Menderes Türel, "Ekonomi üzerinden yine AK Parti iktidarına yeniden tezgâh, oyun, kumpas içindeler. Bu millet artık her şeyin farkında. Artık milletin direksiyonda olduğu yeni Türkiye var başaramayacaklar. Bugünkü yarış bu ülkeyi teslim almak isteyenlerle teslim etmek istemeyenler" arasındaki yarıştır" ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.