1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. TÜGVA Tekirdağ Temsilciliği, Halep katliamını kınadı
TÜGVA Tekirdağ Temsilciliği, Halep katliamını kınadı

TÜGVA Tekirdağ Temsilciliği, Halep katliamını kınadı

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Tekirdağ İl Temsilciliği Suriye'nin Halep kentindeki katliamları kınadı.

A+A-

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Tekirdağ İl Temsilciliği Suriye'nin Halep kentindeki katliamları kınadı.

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi kampüsü önünde gerçekleşen basın açıklamasına, TÜGVA Tekirdağ İl Temsilcisi Yönetiminin yanı sıra TÜGVA üyeleri katıldılar. NKÜ önünde gerçekleşen basın açıklamasında Halep de gerçekleşen katliamlara Müslümanların sessiz kalmaması gerektiğini belirten TÜGVA Tekirdağ İl Temsilcisi Emrah Hekim, "Her geçen gün İslam coğrafyası küresel sömürü düzeninin kıskacında kan gölüne çevrilmektedir. Yakın komşumuz Suriye'de her gün ayrı bir insanlık dramı yaşanmaktadır. Kimyasal silahlarla masum çocuklar ve kadınlar katledilirken; milyonlarca insan yerlerinden yurtlarından ayrılmak durumunda kalmıştır. Bombaların menşei dünyanın kan emici vampirleri olan küresel sömürü ülkeleri arasında değişirken, ölenlerin hep savunmasız Müslümanlar olduğu açık bir şekilde görülmektedir" dedi.

"Sömürü imparatorluğu kurulmak isteniyor"

Suriye ve Arap Coğrafyasında batının bir sömürü imparatorluğu kurmak istediğinin altını çizen TÜGVA Tekirdağ Temsilcisi Emrah Hekim, "Halep'e yapılan son bombardımanda çoğu çocuk ve kadın 500'ü aşkın sivil katledilirken kendisini muasır medeniyet olarak gören ülkelerin ve onların hükümranlığını koruyan birliklerin sessizliği, Müslüman ölümleri üzerinden yeni bir sömürü imparatorluğu kurulmasının planlandığına işaret etmektedir. Bizler, Müslümanlar olarak masum insanların ölümlerini ırk, din ve mezhep ayrımı gütmeden eşit görmekteyiz. Ölümlerin mukayesesi yapılmaz; ancak Batıda öldürülen 5 kişi ile savunmasız halde bombardıman altında katledilen, çoğu çocuk ve kadın 500 kişinin ölümünün dünya kamuoyunda edindikleri yer hepimizin malumudur. Gösterdiğimiz bu hassasiyeti diğer milletlerden de insanlık namına beklemekteyiz" şeklinde konuştu.

"BM düzensizliğin müsebbibidir"

Suriye'de yaşananlara sessiz kalan Birleşmiş Milletleri eleştiren Türkiye Gençlik Vakfı Tekirdağ Temsilcisi Hekim, "Kendini dünya güvenliğinin ve barışının teminatı olarak gören, aynı zamanda dünyanın en büyük silah üreticisi olan Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ni dünyadaki bütün bu düzensizliğin müsebbibi olarak görüyoruz. Müslümanlar hunharca katledildiğinde sessiz kalan, güçlünün haklı olduğu bir uluslararası hukuk sistemini ve onun ikiyüzlü araçlarını reddediyoruz. Şimdi, yeni üretilen silahların tatbikatını İslam coğrafyası üzerinde yapan ancak İslam'ı ve Müslümanları terörizmin kaynağı olarak gören tüm ülkelere sesleniyoruz. İslam ve insan bir bütündür. İnsanın olduğu her yer bizim yanı başımızdır" ifadelerini kullandı.

"Bombalasanız da, darbe de yapsanız susmayacağız"

Müslümanlara yapılanlar karşısında asla sessiz kalmayacaklarının altını çizen TÜGVA Tekirdağ Temsilcisi Hekim, "Afrika bizim kapı komşumuzdur, Doğu Türkistan, Irak, Bosna, Endülüs, topyekün kıyıma uğrayan Suriye bizim öz coğrafyamızdır. Filistin bizim ciğerimiz, Mekke bizim kalbimizdir. İnsanın öldüğü her yer bizim bağrımızdır. Bombalasanız da, darbe yapsanız da susmayacağız, direneceğiz ve Hakk'ı savunacağız! Bizler, yeniden en güçlü şekilde adil ve yaşanabilir bir dünya için çalışmaya ve sömürü ülkelerini rahatsız etmeye devam edeceğiz" diyerek sözlerini noktaladı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.