1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. TSE’den "Ekonomik ve Ticari Hayatta Standardizasyonun Önemi" paneli
TSE’den "Ekonomik ve Ticari Hayatta Standardizasyonun Önemi" paneli

TSE’den "Ekonomik ve Ticari Hayatta Standardizasyonun Önemi" paneli

Türk Standartları Enstitüsü (TSE), Dünya Standartlar Günü etkinlikleri kapsamında 19 Ekim'de "Ekonomik ve Ticari Hayatta Standardizasyonun Önemi" konulu...

A+A-

Türk Standartları Enstitüsü (TSE), Dünya Standartlar Günü etkinlikleri kapsamında 19 Ekim'de "Ekonomik ve Ticari Hayatta Standardizasyonun Önemi" konulu panel düzenleyecek. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü'nün katılımıyla gerçekleştirilecek panelde uluslararası standardizasyon alanında başarı gösteren bir çalışma ödüllendirilecek.

TSE'den yapılan açıklamaya göre, "Ekonomik ve Ticari Hayatta Standardizasyonun Önemi" konulu panelde ulusal ve uluslararası standardizasyona katılımın önemi ve iş dünyasına sağlayacağı katkılar, ticarette teknik engellerin aşılmasında standartların önemi ve standartların ekonomik büyümeye ve ihracata etkileri gibi konular alanında yetkin konuşmacılar ile ele alınacak. Moderatörlüğünü Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı ve TSE Yönetim Kurulu üyesi Prof. Dr. Hasan Okuyucu'nun yapacağı panelde "Standardizasyonun Tarihsel Gelişimi" Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi ve TSE Çevre İhtisas Kurulu Başkanı Prof. Dr. Rehber Türker tarafından anlatılacak. TSE Ayna Komitesi tarafından hazırlanarak Uluslararası Standardizasyon Teşkilatı (ISO) tarafından yayınlanan TS ISO/TS 13811 "Konaklama tesisleri için gelişen çevre şartları hakkında kurallar" teknik spesifikasyonu çalışmalarını yürüten ISO çalışma grubunun başkanı Kültür ve Turizm Bakanlığı Kontrolörü Tuba Ulu Yılmaz, "Uluslararası Standardizasyonun Yolu" başlıklı sunum gerçekleştirecek. Panelde Ekonomi Bakanlığı Ürün Güvenliği ve Denetim Genel Müdürlüğü Uluslararası İlişkiler Daire Başkanı Gökhan Örnek, "Ticarette Teknik Engeller ve Standartların Rolü" konusunda konuşma yapacak.

Panelde iş dünyasını temsilen konuşmacılar da yer alacak

LC Waikiki Kurumsal Akademi Direktörü ve TSE Tekstil Ayna Komitesi Başkanı Gülperi Tandar, standardizasyon çalışmalarına iş dünyasının katılımı konusunda görüşlerini paylaşacak. GÜNDER Yönetim Kurulu Başkanı ve Solar Fotovoltaik Enerji Sistemleri ve Solar Enerji Sistemleri Ayna Komiteleri Üyesi Dr. Kemal Gani Bayraktar, standardizasyonun ekonomik ve ticari hayata katkılarıyla ilgili konuşma yapacak. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Makine ve Teçhizat İmalatı Meclisi Üyesi Sevda Kayhan Yılmaz da standartların ekonomik büyümeye ve ihracata etkileri konusunda konuşacak.

Panel, 19 Ekim 2016 tarihinde 12.30-17.00 saatleri arasında TSE Ankara Merkez Binası Genel Kurul Salonu'nda yapılacak.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.