1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Toros Üniversitesi, yaşlı bakım merkezleriyle işbirliği protokolü imzaladı
Toros Üniversitesi, yaşlı bakım merkezleriyle işbirliği protokolü imzaladı

Toros Üniversitesi, yaşlı bakım merkezleriyle işbirliği protokolü imzaladı

Toros Üniversitesi ile Mersin'de faaliyet gösteren huzurevi ve yaşlı bakım merkezleri arasında işbirliği protokolü imzalandı.

A+A-

Toros Üniversitesi ile Mersin'de faaliyet gösteren huzurevi ve yaşlı bakım merkezleri arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Toros Üniversitesi Bahçelievler Kampüsü'nde düzenlenen imza törenine Rektörü Prof. Dr. Yüksel Özdemir, Sevgi Bağı Huzurevi Sorumlu Müdürü Fatma Meral, Özel Funda Yaşlı Bakım Merkezi Sorumlusu Necmettin Emiroğlu, Yardım ve İyilik Vakfı Huzurevi Müdürü Ertan Eren ile Özel Dr. Selahattin Palamut Yaşlı Yaşam Merkezi Sorumlu Müdürü Buğra Palamut'un yanı sıra sektör temsilcileri de katıldı.

"Bireylerin refahını arttırmak istiyoruz"

İmza töreninde konuşan Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yüksel Özdemir, üniversitelerin asli görevlerinden birisinin de lisans ve ön lisans eğitimi dışında sürekli eğitim merkezleri vasıtasıyla sektörlerin ihtiyaç duyduğu kalifiye elemanları yetiştirmek olduğunu söyledi. Özdemir, "Bugün burada güzel bir işbirliği yaptık, inşallah bu işbirliği hem kurumlarımıza hem üniversitemize hem de toplumumuza büyük katkılar sağlar. Gerçekten ülkemizdeki bireylerin refahının artmasını istiyoruz. İyi hizmet verebilmek için nitelikli eleman gerekiyor. Bu nitelikli eleman dediklerimiz hem işin teorisini bilen hem de pratiğini bilen kişilerdir. Bu açıdan bu örnek projede işbirlikleri için sektör temsilcilerine çok teşekkür ediyorum. Bu sertifika programı inşallah meyvesini verip sektörlerin ihtiyaç duyduğu elemanların niteliğini arttırabilirsek çok başarılı bir işin altına imzamızı atmış olacağız" dedi.

"Bu sertifika Programı Sektöre ciddi katkılar sunacak"

Yardım ve İyilik Vakfı Huzurevi Müdürü Ertan Eren ise sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli elemanların bu sertifika programı ile yetiştirilecek olmasının çok önemli olduğuna dikkat çekti. Eren, "Hızlı yaşlanan bir ülkeyiz. Bunun içinde yaşlıların gerek huzurevi hizmeti gerekse evde bakım hizmeti için daha donanımlı, daha yeterli düzeyde bir eğitimden geçmesi, ülkemiz için çok önemlidir. Üniversitemizin, Sayın Rektörümüzün başlatmış

olduğu bu projenin bizlere de çok katkısı olacak ve daha nitelikli elemanlarla, daha nitelikli hizmet vermemizi sağlayacak. İnşallah başarıya ulaşırız" İfadelerini kullandı.

Sevgi Bağı Huzurevi Sorumlu Müdürü Fatma Meral, işbirliği protokolünü çok önemsediklerini belirterek, "Üniversite ve sektör işbirliği için çok anlamlı bir protokoldü. Bu protokolle birlikte sektöre çok daha donanımlı bireyleri kazandıracağımıza inanıyorum" dedi.

Özel Funda Yaşlı Bakım Merkezi Sorumlu Müdürü Necmettin Emiroğlu, Özel Mersin Bahar Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi İşletmecisi Ümit Tekbaş ile Özel Dr. Selahattin Palamut Yaşlı Yaşam Merkezi Sorumlu Müdürü Buğra Palamut'da, sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli eleman ihtiyacına bu sertifika programı ile kavuşacaklarına inandıklarını vurguladılar.

560 saatlik eğitim verilecek

Son yıllarda gelişmiş ülkelerdeki yaşlanma olgusundaki artışla birlikte hasta ve yaşlı bakım konusunda ciddi bir kalifiye eleman sıkıntısı baş gösterdiği ifade edilirken, imzaladığı protokollerle sektörlerin ihtiyaçlarına yönelik adımlar atan Toros Üniversitesi'nin, huzurevleri ve yaşlı bakım merkezlerinde yetiştirilmek üzere sertifika programı düzenleyeceği bildirildi. Toros Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Araştırma Merkezi (TORSEM) ile sektöre yön veren temsilcilerin işbirliğinde yürütülecek sertifika programında, kursiyerlere toplam 560 saat sürecek uygulama ve teori eğitimleri verilecek.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.