1. YAZARLAR

  2. Murat Ata

  3. Terör ve içimizdeki çıbanlar
Murat Ata

Murat Ata

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Terör ve içimizdeki çıbanlar

A+A-

Saat epey geç oldu. Yüreğimdeki fırtınadan kopup gelen kelimeler kalemimin ucundan dökülüvermiyor. Öylece oturup kaldım, hareket edemiyor tek kelam yazamıyorum. Bir şey var içime sığmayan hissediyorum, biliyorum ama tarif edemiyorum. Haberlere, paylaşımlara bir daha ve bir daha göz gezdiriyorum…

 

**

Ömer Halisdemir, Fethi Sekin ve diğer kahramanlarımızın neyin uğruna canlarını feda ettiği, şehadet şerbetini içtikleri sorusunun cevabı ve ardından sıralanan sorular beni kendime getiriyor. Düşmanların işgal sevdasıyla üstümüze saldığı terör belasının kuklaları karşısında dimdik duran, kahpeleri alnından vuran yiğitler, biz umutsuzluğa düşelim diye mi canlarını feda ettiler? Hayır! Onlar Çocuklarına, bize ve çocuklarımıza ‘bu davanın’ nasıl sahiplenilmesi gerektiğini bizzat yaşayarak gösterdiler.

**

Ya, Uyduruk umut söylemleriyle milletimize umutsuzluk sıvamaya kalkışan, batılı ağzıyla konuşan alçaklar size ne demeli?  Milletimizin bekası uğruna gözünü kırpmadan hayatlarını ortaya koyan kahramanlarımızı, hangi vicdanla kirli siyasetinize sığdırmaya kalkışıyorsunuz? Terörden nemalanmayı bıraksanız, terör bu topraklarda ilk önce acından geberecek.

**

Biz bu terörün başını ezebiliriz. Ancak ilk önce içimizdeki çıbanlardan kurtulmalıyız. Daha Şehitlerimizin cansız bedenleri soğumadan halkımızın hassasiyetlerini kaşıma derdine düşen Siyasetçiler, Sivil Toplum Kuruluşları, Gazeteciler, TV kanalları var. Bunların, bölücü terör örgütünü meşrulaştırma gayretindeki Alman Devlet kanalından ne farkı var?

**

Tek tek isimlerini yazmak istemiyorum, bildiğimiz tüm terör örgütlerinin aynı merkezden yönlendirildiği su götürmez bir gerçek. İyi de içimizdeki terör sevicileri ne yapacağız? Nereye koyacağız? Yapılan alçaklıkları hangi akla, hangi izana yoracağız? "Mesele vatan ise gerisi teferruattır’’ sözünü idrak edebilmeniz için daha ne olmasını bekliyorsunuz? Derdiniz gerçekten Ülkemiz mi? Yoksa sadece sizin menfaatinize uyan her neyse mi?

**

Ülkemizden terör illetini kazıyacaksak, bu görev yalnızca Cumhurbaşkanımıza, Hükümetimize ve güvenlik güçlerimize ait değildir. Her birimizin kendi durumuna göre sorumluluğu vardır. Bize düşen önce sosyal medyayı nasıl kullandığımızı bir gözden geçirmek olmalıdır. Sonrasında ise körü körüne kulaktan dolma fikirlere saplanmaktan öte araştırarak, okuyarak fikir sahibi olmayı öğrenmeli ve uygulamalıyız.

**

Yine önemli görevlerden biride medya ya düşmektedir. Milletimizin birlik ve beraberliğine katkı sağlayacak, bağlarımızı kuvvetlendirecek haber ve programları ele almaları gerekir. Hassasiyetleri kaşıyarak kutuplaştırma çabasındaki program ve haberlere RTÜK ağır yaptırımlar uygulamalı, adli makamlar devreye girmelidir.

**

Sivil toplum kuruluşları içlerine sızmış terör yanlılarını, örgüt sempatizanlarını tespit etmeli gerekli mercilere bildirmelidir.  Belediyeler kaldırımlara taş döşemeyi, park bahçe yapmayı bir kenara bırakıp, Toplumun ve özellikle gençlerimizin zihinlerine yön verecek eğitici birleştirici dinamikler geliştirmelidir. Siyasetin muhalefet kanadı nerede nasıl durduğuna bir bakmalıdır. Söylemler teröre karşı iken, eylemler terörün amacına hizmet etmemelidir.

**

Hükümet ve Cumhurbaşkanımız, çözümün merkezidir, hem içeride hem dışarıda teröre karşı gece gündüz mücadele veriyorlar. Bu çalışmaların karşılığı Allah’ın izniyle görülecek, teröre ve teröristlere er ya da geç gereği yapılacaktır.

 

Söyleyeceğim o ki; Artık bu işin lamı cimi kalmamıştır. Ya terörün karşısındasın, ya teröristin yanındasın. Bunu ortasında bir yol, bir duruş yoktur. Herkes ona göre davransın ve ayağını denk alsın!…                                                                                                                                         Allah’ın Selamı hepimizin üzerine olsun.

Bu yazı toplam 1968 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum