1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. TEAMDER Genel Kurulu yapıldı
TEAMDER Genel Kurulu yapıldı

TEAMDER Genel Kurulu yapıldı

Toplumsal ve Ekonomik Araştırmalar Merkezi Derneği (TEAMDER), son olağan genel kurulunu gerçekleştirdi.

A+A-

Toplumsal ve Ekonomik Araştırmalar Merkezi Derneği (TEAMDER), son olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Kurucu Başkan Başkan Dr.Ali Yılmaz'ın kendi isteğiyle bıraktığı görevi oy birliğiyle Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü öğretim üyesi olan Prof. Dr. İlhan Gölbaşı devraldı. Olağan genel kurulda Dr.Ali Yılmaz ise yine oy birliğiyle dernek Kurucu Onursal Başkanı olarak açıklandı.

Olağan genel kurul sonrası yapılan yazılı açıklamada , toplumun her konuda tüm kesimlerini yansıtan geniş bir yelpazeden üyeleri bünyesinde barındıran bir sivil toplum kuruluşu olan TEAMDER'in kentlilik, dayanışma, paylaşma, bilgilenme, ortak toplumsal fayda ve ortak çözümler oluşturma, "farklı düşünerek birlikte üretme" misyon ve ilkesiyle hareket ettiği bildirildi. TEAMDER'in bu bakış açısıyla, kuruluşundan bu yana ekonomi, kültür, sanat, sağlık, turizm, tarih, uluslararası ilişkiler ve milli güvenlik gibi pek çok konuda toplumsal faydalar ve farkındalıklar sağlayacak organizasyonlar ve faaliyetler gerçekleştirdiği bilgisi paylaşıldı.

"Sivil toplum yapılanmasının, toplumun kamu ve özel sektör yapılanmasının en önemli tamamlayıcısı olarak görüldüğü" bir anlayışa dayanan TEAMDER yapılanmasında

tüm üyelerinin de sırasıyla yönetimin çeşitli kademelerine aktif olarak katılıp sorumluluk üstlenmeleri gerektiği bir paylaşma yöntemi olarak benimsendiği hatırlatılan açıklamada " Son genel kurul kararları bu anlayışın bir göstergesi ve doğrulayıcısı olmuştur. Çünkü belirtilen ilkelerden taviz verilmemiş ve paylaşabilme duygusunun varlığı ve güzelliği yaşanmıştır. Böylece son genel kurul, bir yandan TEAMDER'in de geleceği için öte yandan tüm diğer sivil toplum organizasyonları için iyi uygulama örneği olarak canlı bir umut olmuştur." denildi.

Prof. Dr. İlhan Gölbaşı başkanlığındaki TEAMDER yeni yönetim kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu: Mustafa Satı ,Murat Canik, Prof. Dr. Mustafa Gülmez, Nazif Eken, Buket Sarıcobanoğlu, Ramazan Özen, Cemal Öner, Solmaz Gülmez.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.