1. YAZARLAR

  2. Murat Türkoğlu

  3. Tarikat ve marifet
Murat Türkoğlu

Murat Türkoğlu

Yazarın Tüm Yazıları >

Tarikat ve marifet

A+A-

Allah'ın Resulunun selam ve bereketi üzerinize olsun ey hane halkı.

Yüce Rabbimiz o kadar intizam içerisinde bir kitap indirmişki şu iman dolu sinelere, bir vakit terketmek zor gelir ardınca giden nefslere..

Allah (CC) katında tek din islamdır, öteside yoktur. Biçok kavim medeniyet anlatılmış Kur'an da, helak olan ve Peygamberlerini yalanlayan sapkınlık içerisinde olan, bunların kısa tanımları ise şu ifade üzere anlatılmak da Yüce Kitabımızda, onlar atalarının adetlerini din sandılar.

Şu an özellikle Anadolu'nun bi çok yerinde kendince kurum ve kuruluşlar var .

Bunların öz sermayesi her zaman olduğu gibi PARA. Önce kapıya bir mürid alınır ardında o kapıdaki şeyhe yarımca biat ettirilir ve gönül perdesi kapalı halde şeyhine bağlanır .

Arasın dursun Rabbi kör karanlıkta!

Evet yetmiş üç fırkaya ayrılmış ümmetin bu halini zaten Resulallah SAV efendimiz asırlar öncesinden bildirmiş ve uyarmış.

Demem o ki aslında kuşlık vakti geçti ! Öğle ikindi ye de ulaşmadık henüz kervanlar yola yeni koyuldu yani ne çok geride ne çok ötedeyiz.

Uyarılmış hal bu hal dem bu dem yani Hak ile batılın ayrışma süreci.

Gel şöyle bir kaftan biçelim de biraz alemi seyredelim olmaz mı?

Şimdi bu kaftanı ben biçemem desem sen niye buyur ettin dersin, alemi ben bilmem desem yine niye öyle laf ettin dersin .

Kaftan Kur'an'da ne diyor Mevlana Pir; "Nice elbiseler gördüm içinde insan yok." İşte o kaftan Kur'an'da TAKVA ca üstünün zırhı kanatlı arabasıdır. Binersen önce o alemi bilirsin ve döner yine kendindeki kendine varırsın. O alemlerin tek Rabbi olan Allah Cc. Hiç kendine ortaklar kabul eder mi ? Sen kendince üç beş çömeze iş veriyon vasıfsız iki gün kendi yerine ortak yakıştıramaz ken tüm o alemlerin Rabbine nasıl olurda bir salkım sakallıyı ortak ediyorsun !

El Tevvab derken Rabbimiz, çok bağışlayanım affediciyim demekde ve yine hatalıysan Bana gel diye buyur etmekte.

Ümitsizlik iblis melunun sıfatı var gücüyle Hak kapısının yoluna taş koymakda ve olanca gücüyle davasına sarılmakta. Ya insan! Müslüman diye başlar hitap Kur'an'da ve müminler kardeşler diye devam eder ki severek karşılık gözetmeden zahmet çekilse de şikayet edilmeden beraberce yürünen yoldaki dayanışmadır Kardeşlik, biribirinizi çok sevmedikçe hitabı Resulallah (SAV)'den gelmiyor mu? Orada kadın erkek çoluk çocuk hitabı yok yine Kur'an da yetimler müminler veliler vb hitaplarda hiçbir ayrım yok tek dava tek inanış ve o kul da davasına sahip çıkmalı.

Ya öyleyse felanca efendi, sen neden daha Allah CC tanımayan o güzel esmalarını öğrenmemiş Rabbin o mağfiret denizinden bir haber olan o yetime daha en başta ALLAH YAKAR YIKAR DİYE RABBİ PSİKOPAT GİBİ TANITIYORSUN? Ne çıkarın var desem gülersin lakin hani bir tabir var eskilerden, şapka düştü kel göründü.

Kendilerine tabi olunan günümüz şeyhleride yine Kur'anda ki şu ifade gereği "Onlarda Allah aulaşmak için kısadan bir yol ararlar’’de bir aciz kul değil mi? Bu bir gerçek mümin için birde Resulallah'ın şu hadisindeki "onlar deccalin uydularıdır" sözü gereği insanları sapkınlığa davet eden sahte olanları ki Rabbimize sığınırız onların fitnesinden.

Onlar görünüşte Allah açağırır , ötesinde eteğine kadar koklattırır ve daha nice batıla daldırır ki vay onların haline .

Burda söz uzar gider kısadan olsa, hal ile kırk yılda ömre bereket verilir mi hiç.

Artık tarikatler, zamanın altın yolu değil. Burada Kuran ve Resulallah her daim bizler ile diyorsak yine Fatiha'nın şu "yalnız sana ibadet eder ve yalnız sen den yardım dileriz" ayetine uymamız gerekmez mi? Allahı birleyen Allah'ı zikreden Allah a şükreden Allah a gerçek manada biad eden Kul , işte övülen şanlı olan kazan kul odur .

Marifet marifet marifet derken Şanlı Resulallah Sav efendimiz günümüz inanışlarını bilmedi mi görmedimi sanıyoruz, işte o zaman yanılıyoruz.

Kur'an yaşıyor Resulallah aramızda ki yine Rabbimiz öyle buyuruyor. "Öyle ise henüz keşfedilmemiş o hain nefisler bir oyun oynamakta. Allah felanca kapıda diyen aldanır Allah bir dir hazırdır var oluş O'nun kudretinin delilidir! diyen ve tevbesini İbadetini her daim O'na yapan o hain nefsten kurtulur.

Nefsini bilen rabbini bilir. Bu hadisi nasıl açarız diyen kardeşlerime kısaca dip not : YAŞA VE GÖR diyor üveyslik sitesinde www.veyselkarane.com.

 

Bu yazı toplam 737 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum