1. YAZARLAR

  2. Murat Ata

  3. Tarihe yön vermek
Murat Ata

Murat Ata

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Tarihe yön vermek

A+A-

Sizlerle buluştuğumuz ilk makalemde 15 Temmuz ihanetinden hiç bahsetmedim. Çünkü o gece yaşananlarla ilgili düşünce ve hissiyatımı kelimelerle anlatabilmem oldukça zor. Lakin 15 Temmuz ihaneti, istisnalar hariç yetmiş dokuz milyon vatan evladında olduğu gibi benim yüreğimde de derin izler bıraktı. Bu yüzden on yılı aşkın bir süreden sonra kalemimi tekrar elime aldım. Sadece sabretmek yetmiyor açıkça belli oldu. Allah kısmet ederse gücümün ve ömrümün yettiği, dilimin döndüğü sürede kalemimi bırakmayacağım. İbrahim(A.S.)i yakmak için hazırlanan ateşe su taşıyan karınca misali, Hak davasında Müslümanlara zerre miktarı da olsa faydam dokunsun, faydam olmuyorsa da tuttuğumuz saf açık seçik belli olsun diye çalışmaktan vazgeçmeyeceğim.

"Ey müminler! Hoşunuza gitmediği halde savaş size farz kılındı. Ama olur ki bir şey hoşunuza gitmediği halde sizin için hayırlıdır. Ve olur ki, bir şey sevdiğiniz halde sizin için şer olur. Allah bilir, siz bilmezsiniz" (Bakara 216)                                                                                                                                                                        Oldukça zor ve kaygan zemin misali bir dönemden geçiyoruz. Bir yıl içerisinde iki seçim, birçoğu canlı bomba olmak üzere terör eylemleri, güneydoğu illerimizdeki hendek vakaları, bunlar yetmezmiş gibi bir de darbe kalkışması ve sonrasında ki terör saldırıları ve de Cerablus çıkarması. Dünya nasıl görüyor bilmem ama gurur duyulacak bir milletiz. Fetö alçaklarının ihaneti, bizleri kendimize getirme manasında Hayırlara vesile oldu inşallah. Bundan sonra atmamız gereken adımlar çok daha önem taşımakta ve bizlere mesuliyet yüklemektedir. Milli birlik ruhunu canlı tutmak için, her bir ferdimize sorumluluk düşmektedir. Evvela, başkalarından gördüğümüz duyduğumuzla değil, okuyup öğrendiğimizle yaşamayı bir gaye edinmeliyiz. Kuran ve Sünnete her zamankinden çok daha sıkı sarılmalıyız. Şöyleymiş, böyleymiş le ömür tüketmeyi terk etmeliyiz.                                                                                                     

Bir yandan PKK ve DAEŞ kuklalarıyla terörü, bir yandan FETÖ alçaklarıyla fitne ve fesadı körüklemeye çalışanları, birlik ve beraberlik duruşumuzdan taviz vermeyerek bertaraf etme mecburiyetimiz vardır. Hassasiyetimizi ve dirayetimizi sürdürmeliyiz.

Bu noktada MHP lideri Sayın Devlet Bahçeli’ye ayrı bir paragraf açmamız gerektiğini düşünüyorum. Darbe kalkışmasının ilk anlarından bu güne kadar, Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Hükümetimize verdiği karalı destek ve şahsiyetli duruş takdire şayandır.                                                                                                      Sayın Devlet Bahçeli’nin duruşu, darbe girişiminin bertaraf edilmesinde kırılma noktalarından biri olduğu gibi, sürecin ilerleyen günlerinde de, darbecilerin ve darbenin destekçisi olan dış odakların hesap edemediği gelişmeleri beraberinde getirmiştir. Ayrıca Yenikapı mitinginde ki konuşması ve Adli yılın açılış töreninde Beştepe de olması önemlidir. Burada Ana muhalefet partisine ve Sayın Kılıçdaroğlu’na ince bir mesaj vardır. Ana muhalefet partisinin de Yenikapı da başladığına inandığımız Milli birlik ve beraberlik ruhunu, iyi algılayıp analiz etmeleri gerektiği kanaatindeyim.

Ülkemiz, güzel günlerin gelmesi adına kararlı bir yola girmiş, tüm Müslüman halklara umut vermektedir. Bundan sonra atılacak her adımın, sergilenecek tutum ve davranışların ve de söylemlerin tüm dünyayı etkileyip, hatta tarihi değiştirebilecek nitelikte olacağı için azami dikkat gerektirmektedir. Bu durumun ana muhalefet partisinin de gözünden kaçmayacağını umut ediyorum.

Allah’ın Selamı hepimizin üzerine olsun.

 

Bu yazı toplam 864 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.