1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Sorunlara ortak akıl üreteceğiz
Sorunlara ortak akıl üreteceğiz

Sorunlara ortak akıl üreteceğiz

Saadet Partisi Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Hasan Hüseyin Uyar, Bozkır’daki esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek vaatlerini anlattı. Uyar, “Sorunlara ortak akıl üreteceğiz” dedi

A+A-

Saadet Partisi Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Hasan Hüseyin Uyar Bozkır Belediye Başkan Adayı Mehmet Keser’le birlikte esnaf ve vatandaşları ziyarette bulundu. Vatandaşlarla bir müddet sohbet eden Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Uyar, "Vatandaşların belediyelerden beklentileri var. Rabbimizin izni sizlerin taktiri ile Saadet Partili kadrolar iş başına geldiği zaman ilk olarak işi ehline vererek liyakatli kadroları iş başına getirip belediyelerin hizmet standartlarını arttırmış olacak, vatandaşın sorunlarına anında çözüm üreten bir kadro kurmuş olacağız. Tek bir kişini karaları ile değil istişare usulüne uygun bir anlayış getirerek herkesin fikirlerine saygı duymamızı sağlayacak bir anlayış sağlayarak şehrimizi hep birlikte idare edeceğiz. Yatay mimariye önem vererek komşuluk ilişkilerini attırmayı, taştan ve betondan yorulmuş bu şehri Tarihi dokusu ile yeniden canlandıracağız. Şu çatı altında en fazla çalışan ben olacağım.

‘’VATANDAŞIMIZ İÇİN EN İYİ ŞEKİLDE ÇALIŞACAĞIZ’’

Makamında oturan bir belediye başkanı değil, gece yarılarına kadar çalışan, kafa yoran belediye başkanı olacağım. Biz çalışmaya geliyoruz. Eğer biz çalışırsak bu personellerimiz de bizimle beraber uyumlu bir şekilde çalışacaktır ve bu güzel şehre en güzel hizmeti birlikte vereceğiz. İsraf etmeden borçlanmadan faiz batağına saplanmadan hizmet edeceğiz. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını faize aktarmayacağız. 15 yıl şehrimize hiç borç yapmadan belediyeyi borç batağına sokmadan, arkasında iktidar desteği olmadan yüzlerce hizmet yaptık. Aynı azim, heyecan ve ruh ile yeniden geliyoruz. Milli ve yerli çözümler üreteceğiz. Bizi reklam panolarında değil, her daim işini başında göreceksiniz. İsraf için kriz masası oluşturacağız. Bize emanet edilen mali imkanlara yetim malına sahip çıkar gibi sahip çıkacağız. Hangi hizmeti yaparsak reklam olur anlayışı ile değil Hangi hizmeti yaparsak insanımıza faydalı oluruz kaygısıyla çalışacağız’’ dedi.

ALTYAPIDAN TARIMA BOZKIR İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

Saadet Partisi Bozkır Belediye Başkan Adayı Mehmet Keser ise Bozkır’ın daha iyi hizmetlere ihtiyacı olduğunu seçildikleri takdirde Bozkır’ a yapacaklarını projeleri anlatan Keser ‘’ İlçe sınırları içerisinde yer alan hazine arazilerinin tarımsal ve hayvansal faaliyetler için çiftçilerin kullanımına açılması, bu hamle ile işsizliğin azaltılması ve yeni istihdam alanlarının açılmasını sağlayacağız. İlçe genelindeki yerleşim yerlerinin en temel ihtiyaçları olan temiz ve düzenli yolların yapılmasını, Kanalizasyon ıslah çalışmaları ile yeni altyapıyı oluşturacağız. Ucuz su, ucuz elektrik, ucuz ulaşım sağlayacağız. Tarımsal ve hayvansal fabrikalar kurarak çitçimizin dış pazarda ezdirmeyeceğiz. Bakıma muhtaç aileler için ve yaşlılar için bakım merkezi kimsesizler için vefa merkezi kuracağız. Bozkır şenlikleri ve yöresel şenlikler desteklenerek yöre halkı ile Bozkır dışında vatandaşlarımızı kaynaştıracağız” dedi

ŞEFFAF BİR BELEDİYE ANLAYIŞINA İHTİYAÇ VAR

Saadet Partisi Konya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Av. Hasan Hüseyin Uyar seçim çalışmalarını Çeltik, Yunak ve Tuzlukçu İlçelerinde devam ederek vatandaşlara projelerini anlattı. Altyapıdan turizme kadar birçok konuda sorunlarımız var “. Doğal parklar gezi alanları ve ilçelerimizin cazibelerini artırıcı çalışmalar yapacağız. Dikey şehirleşmeden ziyade yatay ve yaygın şehirleşmeyi destekleyip her binanın kendi otoparkının olmasını sağlayacağız. Altyapı çalışmalarında AB ülkelerinin kullandığı tünel sistemini oluşturacağız. Kapalı pazar yerimizle birlikte köy ve organik gıda üretim ve satışını destekleyip köylünün kalkınmasını sağlayacağız. Yapılacak tüm ihaleler kamuoyuna açık halde belediye dışındaki ekrandan izlenebilecek şekilde gerçekleştirilip şeffaflık ilkesi hayata geçirilecektir. Vatandaşımız koltuğunda oturan bir Belediye Başkanı değil de sokakta halkla iç içe olan bir Belediye Başkanı görecek’’ dedi. İlk yapacağı işin belediyenin kapısını sökmek olacağının altını çizen Uyar “Planlı ve programlı çalışacağız. İşi ehline vereceğiz. Yolsuzluk ve israfa geçit vermeyeceğiz. Bize emanet edilen mali imkânlara ve belediye mülküne yetim malına sahip çıkar gibi sahip çıkacağız. Hizmette ve atamada partizanlık ve ayrımcılık yapmayacağız. Kapımız her zaman ve herkese açık olacak. Her hizmette halkın kültür değerlerini göz önüne alarak yerel ve kültürel değerleri koruyup, zenginleştireceğiz. Hizmetlerimizde her işi hızlı, doğru ve estetik biçimde yapacağız. Hesap verilebilir ve şeffaf olacağız.

MİLLİ GÖRÜŞ BELEDİYECİLİĞİ İSTİHDAMA ZEMİN HAZIRLAR

Ziyarete katılan Saadet Partisi Genel Sekreteri Tacettin Çetinkaya ise; “Türkiye'nin beklediği hayırlı hizmetleri yapacak belediye başkanlarını karşılarında görmek istediklerini dile getiren Çetinkaya, huzur içerisinde bir seçim yaşamayı ümit ettiklerini ifade etti. Seçimlerde ellerinden gelen tüm gayreti göstereceklerini aktaran Çetinkaya "Milli Görüş belediyeciliği istihdama zemin hazırlayan bir belediyecilik anlayışıdır. Biz de inşallah istihdamı dikkate alan belediyecilik anlayışını yeniden Türkiye'nin gündemine taşıyacağız. Ayrıca bir diğer husus ise emanete sahip çıkmaktır. Yani milletin malına ve emanetine sahip çıkma anlayışındayız" diye konuştu.

MESUT TURAN

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.