1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. SOBE umut ışığı oluyor
SOBE umut ışığı oluyor

SOBE umut ışığı oluyor

Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı (SOBE) 4. Olağan Mütevelli Heyet Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. Yapılan seçim sonrasında mevcut Vakıf Başkanı Mustafa Ak yeniden seçildi

A+A-

Selçuklu Belediyesi tarafından Türkiye’ye kazandırılan ve otizmli bireyler ile ailelerine umut ışığı olan Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı’nın 4.Olağan Mütevelli Heyet Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. SOBE Vakıf binasında gerçekleştirilen Mütevelli Heyet Genel Kurul toplantısına Vakıf Başkanı Mustafa Ak, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, TÜBA Başkanı Prof.Dr. Muzaffer Şeker, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Mustafa Şahin ve mütevelli heyet üyeleri katıldı. Divan başkanlığını Prof.Dr. Muzaffer Şeker’in yaptığı 4.Olağan SOBE Genel Kurulu divan teşekkülünün oluşturulması, SOBE faaliyetlerinin anlatıldığı sunum ve konuşmalarla devam etti.

BAŞKAN AK, "SOBE MODEL OLUYOR"

Açılış konuşmasını gerçekleştiren SOBE Vakfı Başkanı Mustafa Ak, SOBE'nin kurulma amacı ve önemine değinerek,"Otizmli çocukların ailelerini rahatlatmak amacı ile kurulan SOBE hedeflerimiz doğrultusunda Türkiye'de ihtiyaç sahibi çocuklarımıza yardım ulaştırırken oluşturmak istediğimiz bir modelin ismidir. SOBE belediyemiz, vakfımız ve üniversitemiz iş birliği ile oluşturmaya çalıştığımız bir modeldir. Türk-İslam geleneğinde çok önemli bir yer tutan vakıfçılık anlayışı ile o günkü hassasiyetlerin hepsini burada uygulamaya çalışarak bir model oluşturduk ve 2 yıl önce eğitimlere başladık.Şuan SOBE'de eğitim görmekte olan 130'un üzerinde öğrencimiz var. Burada çocuklarımıza eğitim verirken ailelerimize özellikle annelerimize fayda sağlamaya çalıştık. Çocuklarımızın ders gördüğü sırada ailelerimiz de burada kurs eğitimleri aldılar" dedi.

"SOBE UMUT IŞIĞI OLMAYA DEVAM EDECEK"

Bir işi başlatabilmek kadar sürdürebilmenin de önemli olduğuna dikkat çeken Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, SOBE’nin kurumsal olarak, otizmle ilgili herkesin bildiği bir marka haline dönüştüğünü,eğitim kalitesinin daha da yükseldiğini ifade ederek şunları söyledi; “Bundan sonra yapılacak en güzel iş vakfın kendi ayakları üstünde durabilmesini sağlamaktır. Her başvuran öğrenciye eğitim verme kapasitesini sağlamak gerekiyor.Bu nedenle Selçuklu Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Vakfımızın geleceğinin çok daha aydınlık olacağına inanıyorum. İnşallah SOBE büyüyerek gelişerek otizmli çocuklara ve ailelere bir umut ışığı olmaya devam edecektir. Çalışanlarımıza da çok teşekkür ediyoruz. Gönüllü bir şekilde yürütüyorlar”dedi.

"SOBE'YE DESTEĞİMİZ SÜRECEK"

SOBE’nin 2011 yılından bu yana verilen emeklerin bir ürünü olduğunu dile getiren Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’a; bu fikrin oluşmasında, projenin ortaya çıkmasında, bu binanın tam teşekküllü oluşmasında, vakfın her aşamasında bulunmasından dolayı hassaten teşekkür ediyorum. Buraya insanlar dışarıdan baktıkları zaman ne olduğunu tam anlamıyorlar. Fakat bu binanın içine girdikleri zaman, çocukları gördükleri zaman nasıl bir çalışmanın cereyan ettiğini daha net görüyorlar. Çok büyük bir örnekli burada oluşturulmuş vaziyette. Sadece Konyamız için değil. Aslında burada ortaya çıkan birliktelik anlamında da belediye, vakıf, üniversite ve bütün katkı sunanların birlikteliği ile çok önemli bir örnekliği de oluşturmuş oluyoruz. Bundan sonraki süreçte vakfımızın daha görünür hale gelmesi, daha fonksiyonel olması, eğitim faaliyetlerinin daha ileri düzeye çıkması ve geliştirilmesi noktasında daha gayretli olacağız” dedi. Konuşma dilek ve temennilerin ardından genel kurula geçildi. Yapılan seçimle mevcut başkan Mustafa Ak SOBE Vakıf Yönetim Kurulu Başkanlığına yeniden seçildi. 9 üyeden oluşan SOBE Yönetim Kurulu 3 yıl boyunca görev yapacak. SOBE Yönetim Kurulu Üyeleri şu isimlerden oluşuyor; Mustafa Ak, Mehmet Güvenç, Süleyman Vehbi Ağırbaşlı, Mustafa Büyükeğen, Mustafa Yağcı, Mevlüt Büyükmesci, Ayşegül Ünal, Zerrin Özel, Targun Polat.

HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.