1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Siyaset Akademisi kayıtları sürüyor
Siyaset Akademisi kayıtları sürüyor

Siyaset Akademisi kayıtları sürüyor

AK Parti 18. Dönem Siyaset Akademisi kayıtları başladı. Başvuru süresinin son günü 19 Ocak olarak belirlenirken; kayıtların da AK Parti Konya İl Başkanlığından yapılacağı belirtildi

A+A-

AK Parti Konya AR-GE'den Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Lokman Özturhan, bu yıl 18.'si düzenlenecek olan Siyaset Akademisi öncesinde bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Özturhan'a Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ahmet Fatih Özboyacı ve Yönetim Kurulu Üyesi Yavuz Selim Özkan eşlik etti.  Siyaset Akademisi programlarının 18.’si bu sene “1919’dan 2019’a Milletin Emrinde Aydınlık geleceğe” sloganı ile gerçekleştirileceğini dile getiren Özturhan, "Siyaset Akademisi, herhangi bir siyasi kimlik gözetmeksizin; tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını geleceğin Türkiye’sinin şekillenmesinde etkin rol üstlenecek “birey”ler olarak konumlandırıp, hem siyasal hem de kültürel donanım kazandırmak, bu sayede siyasi hassasiyetleri olan sorumluluk sahibi vatandaşlar kılabilmek adına kendine bir görev edinmiştir. Bu doğrultuda 2008 ve 2018 tarihleri arasında farklı kir ve siyasal eğilimlerde olan 60 bini aşkın katılımcı Siyaset Akademisi’nde eğitimi görme imkanı bulmuş ve bu katılımcılardan 25 bini eğitim sürecini başarıyla tamamlayıp sertifika almaya hak kazanmıştır" dedi.

ÖNEMLİ İSİMLER DERS VERECEK

"Ülkemizde bir siyasi parti tarafından 17 dönemdir kesintisiz olarak uygulanan tek eğitim faaliyeti olan ve kurumsal bir niteliğe bürünen Siyaset Akademisi katılımcıları ve verilen eğitimin niteliği bakımında oldukça değerlidir" diyen Başkan Yardımcısı Lokman Özturhan, daha sonra şunları kaydetti:  "Ocak 2018’de, 18. Dönemi başlayan Siyaset Akademimizin bu yılki teması ‘1919’dan 2019’a Milletin Emrinde Aydınlık Geleceğe’ olarak belirlenmiştir. Bu dönem ki temel konular arasında Cumhurbaşkanımızın Dünya 5’ten büyüktür anlayışı, 2023 Vizyonu ile Yerli ve Milli Ekonomi konuları bulunmaktadır ve bu konular özellikle Dünya’dan örnekler ile somut uygulamalara dayalı bir akademik temelle işlenecek.  Dersleri teorik ve uygulamalı olarak takip edecek olan katılımcıların, Dış Politika, Ekonomi, Türk Siyasal Hayatı, Sosyal Medya Kullanımı, Toplumsal Yapı ve Aile Kurumu, Temel Siyasal Kavramlar ve İdeolojileri, Siyasal İletişim, Medya Okur Yazarlığı, Teşkilat ve Organizasyon Yapılanması, İrfan Dersi başlıklarına ek olarak bu yıl Deneyim Paylaşımları bölümünde daha fazla tecrübe ve siyasi hikayeye birinci ağızdan da şahit olma şansını elde edecekleri kaydedildi. AK Parti Siyaset Akademisi’ne katılmış olmanın bundan sonraki dönemlerde, AK Parti teşkilatlarında görev alma sürecinde önemli bir farklılık oluşturacak."

DERECEYE GİRENLERE ÖDÜL VERİLECEK

Katılımcı olabilmek için gerekli şartların olduğuna dikkat çeken  Özturhan, başvuru için 18 yaşını doldurmuş olmanın ve Türk vatandaşı olmanın ön koşul olduğunu söyledi.  Bu şartlara uyan herkesin programa katılabileceğini yineleyen Özturhan, "Daha önce AK Parti Siyaset Akademilerini katılmış, tamamlamış, yarım kamış, belge alamayan veya belge alan herkes bu Eğitim Programına katılabilecektir.” Eğitim program sürecinin de, “8-19 Ocak 2018 tarihleri arasında kayıt için başvuru yapılması gerekmektedir. Siyaset Akademisi Eğitim Programı haftada 2 saat olmak üzere 8 hafta devam edecek olup, 4 saatlik online eğitim dersleri ile beraber toplam 20 saatlik bir eğitim programı olacaktır. Katılımcılar katıldıkları derslerden program sonunda sınava tabii olacak ve sınav sonuç sıralamasına göre derecelendirilecektir. Programın yapılacağı günler ve salon bilgileri İl Başkanlığınız tarafından katılımcılar ile daha sonra paylaşılacaktır” şeklinde olacağı açıklandı.

Programın sonunda dereceye giren ve Türkiye birincisi, ikincisi ve üçüncüsü olanlara maddi ve manevi ödüllerin verilecek" açıklamalarında bulundu.

EMRE ÖZGÜL

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.