1. YAZARLAR

  2. Ahmet Turan

  3. Sivil Bakış
Ahmet Turan

Ahmet Turan

PARANTEZ
Yazarın Tüm Yazıları >

Sivil Bakış

A+A-

GÜNÜN SÖZÜ
İnsana “kendini bil” denilmesi, yalnız gururunu kırmak için değil, değerini de bildirmek içindir.

Konya Sivil Toplum Kuruluşları insana hizmette örnek çalışmaları ile dikkatleri çekiyor. İcra heyeti başkanlığını Latif Selvi’nin yaptığı 90’a yakın sivil toplum kuruluşu dünyanın çeşitli ülkelerinde yetimin başını okşuyor, darda kalanlara da kapılar açıyor.
İHH’nın partneri olan Ay-Der zalimlerin anne ve babalarını katlettiği yetim yavruları organ mafyasının, fuhuş çetesinin ve misyonerlerin pençesinden kurtarmak için kapı, kapı destek ararken, Ribat başta Sudan olmak üzere Afrika’da batılıların sömürge yapmak için aç bıraktıkları insanları doyurmak için Konya halkıyla el ele çaba harcıyor.
Konya Sivil Toplum Kuruluşları insanlar için insanca mücadele ediyor. Konyalılar da bu mücadeleye görülmemiş bir şekilde destek veriyor.
Gençleri Evlendirme ve Mehir Vakfı, İsrail ve destekçileri tarafından açık hapishaneye dönüştürülen Gazze’de gençleri evlendirmek için düğün eşyası konvoyları oluşturuyor.
Batılılar özellikle halkı Müslüman olan ülkeleri köleleştirmek için proje geliştirirken, bizim insanımızda tüm insanların rahat ve huzuru için mücadele ediyor.
Bunu yaparken de ticari çıkar gözetmemeleri ve kâr amacı gütmemeleri Konya Sivil Toplum kuruluşlarını, insanlık aleminin gözünde büyüttükçe büyütüyor.
Sudan bölündü.
Önce Tunus, sonra Mısır’daki halk ayaklanması ile bunun üstü örtüldü.
Sudan’ı bölmek için yıllardır devlet başkanını sudan bahanelerle suçladılar. Ülkesinden dışarı çıkmasına müsaade etmediler. Misyonerler istediği halk tipini oluşturdu idarecileri de hazırladı. Sonrası malum.
Sessizce bölünme.
Mısır’da haklı bir halk ayaklanmasını fırsat bilip bütün güçleri ile buraya dikkatleri çektiler.
Sudan’da batılıların istediği oldu.
Mısır’da, şimdilik halkın istediği.
Bu bölgelere yardım ve hizmet götüren Ribat’ın kurucu sorumlularından Sami Sorgun abi ile Sudan’ı konuştuk. Gazze’ye ve Mısır’a İHH’nın açtığı kanalla yardım etmeye giden Ayder’in yetkilisi Hidayet Yılmaz ile de bölgede olup bitenleri tartıştık.
Sami abi, Ribat olarak  Sudan halkını bilinçlendirmek ve kendi kaynaklarına sahip çıkmak için geliştirdikleri önemli projeleri paylaştı. Hidayet Yılmaz da; Mısır halkına destek verilmesi çağrısı yaptı.
Sami abi, “Biz içerde boş işlerle kavga ederken batı oraya yıllar öncesinden çökmüş” diye dert yanıyor. Misyonerlerin cirit attığından yakınıyor. Hidayet Yılmaz Filistin, Irak, Afganistan üçgeninde milyonlarca yetimin misyonerlerin kıskacından kurtarılması gerektiği üzerinde duruyor.
Yılmaz, “Biz gücümüz yettiğince oralara gidip yetimlere “Yanınızdayız” mesajı veriyoruz. Bu mesajın güçlü olması Müslümanların duyarlı olmasından geçiyor” sözleriyle Konya Sivil Toplumunun zor olanı başarmayı taahhüt ettiğini anlatıyor.
Diğer vakıf ve derneklerimizin çabalarını da anlatacağız.
Ribat ve Ay-Der’i son yıllarda yardım için can attıkları bölgelerde yaşanan gelişmelerden dolayı gündeme taşıdık.
Gidemediğin yer senin değildir.
Bu sözün ne kadar dolu, dolu olduğunu herhalde hepimiz anlamışızdır. Gidemiyorsak, gidenlere destek verelim.
Konya Sivil Toplum Kuruluşları Türkiye içinde olduğu gibi dünyanın her yerindeki mazluma da ulaşırlar.
Dostelini uzatırlar.
Kimse Yok mu? diye seslenirler.
Mısır’da özgürlük mücadelesi veren Müslüman Kardeşler’in liderlerinden Dr. Eşref Abdülgaffar bir sorun olmazsa yarın Konya’ya gelecek.
Konya Sivil Toplum Kuruluşları’nın davetlisi olarak gelecek Dr. Abdülgaffar Mısır’da yaşanan son gelişmeleri Konya halkıyla paylaşacak.
Bizde dinlediklerimizi sizinle paylaşacağız.
Şimdilik hoşçakalın.

Bu yazı toplam 4891 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.