1. HABERLER

  2. ADS

  3. Şişli Veteriner Kliniği Hizmetleri
Şişli Veteriner Kliniği Hizmetleri

Şişli Veteriner Kliniği Hizmetleri

Şişli Veteriner Kliniği Hizmetleri

A+A-

Şişli veteriner kliniği uzman kadrosu ve güler yüzlü ekibi ile hem sizin hem de evcil hayvanınızın güvenini kazanacak ve böylece her adım çok daha kolay olacak. Bilindiği üzere bir kişi evcil hayvanını veteriner kliniğine iki durum için getirmektedir:

  • Petin hastalanması
  • Petin hastalıktan korunumu ve bakımı

Hastalanan Petleriniz İçin: Tedavi Şişli veteriner kliniği hastalanan evcil hayvanlara üç aşamada müdahale etmektedir.

  • İlk aşama tanı aşamasıdır. Burada söz konusu evcil hayvan muayene edilir ve gerekli görülen tüm tetkiklerden geçirilir. Belli testler ve röntgen gibi ihtiyaçlar da bu tetkiklerin arasında olabilmektedir.
  • İkinci aşama doğru teşhisi koymaktır. Bu şekilde ihtiyacı olan tedavi planı çıkarılmaktadır.
  • Son aşama da tedavi aşamasıdır. Bu aşamada evcil hayvana gerekli ilaçlar yazılır ve bakımı sağlanır. Gerekli durumlarda operasyona alınarak birkaç gece misafir edilir. Böylece iyileştiğinden emin olunmuş olur.

Tüm bu aşamalar sırasında Şişli veteriner kliğini hem size hem de petinize samimi ve sıcak bir atmosfer vaat etmektedir.

Sağlıklı Petleriniz İçin: Koruma ve Bakım

  • Koruma

Koruma petlerin kaliteli bir hayat yaşaması ve acı verici hastalıklardan kaçınması için önemli bir aşamadır. Şişli veteriner kliniği en önemli iki adımını aşılama ve düzenli kontrol olarak belirlemiştir. Düzenli kontrol sorumluluk sahibi olmayı ve yıllık muayeneleri aksatmamayı içerir. Bu şekilde bir sıkıntı oluşması durumunda teşhis erken bir şekilde yapılabilir ve tedavi çok daha hızlı ilerleyerek iyi sonuçlar verir. Tabii ki kontrol muayeneleri koruma aşılarının takvimi ile uyum içerisinde olabilir. Bu şekilde siz de hem zamandan hem bütçeden tasarruf etmiş olursunuz. Kedilerde aşılama yavruluk dönemlerinden başlamaktadır. Sunulan üç önemli aşı; karma aşı, kuduz aşısı ve lösemi aşısıdır. Karma aşı pek çok farklı virüse karşı önlem amacı taşırken, kuduz ve lösemi aşıları sık görülen iki hastalığa özeldir. Kedilerin aşılanma dönemleri cinsi ve genel özellikleri ile değişebilmektedir. Fakat genellikle altı haftalık olduğunda iç dış parazit temizleme yapılmaktadır. Bu kedilerin sağlığını hızla olumlu yönde etkileyen bir uygulamadır. Benzer bir şekilde köpekler de aşılanmaya ne kadar erken başlarsa o kadar iyi olmaktadır. Köpekler için de beş virüse karşı koruma amaçlı olan karma aşı, lyme aşısı, köpek boğmacası aşısı, corona virüsüne karşı aşılama ve kuduz aşısı kullanılmaktadır. İç dış parazit temizleme de aksatılmamalıdır.

  • Bakım

Bir veteriner kliniği hizmetleri arasında bakım da bulunmaktadır. Burada bakım demek ağız ve diş sağlığı bakımı ile kürk ve tırnak bakımı anlamına gelmektedir. Petleriniz için kaliteli bir hayat sağlamak istiyorsanız her biri ile ya kendiniz yakından ilgilenmelisiniz ya da yakından ilgilenildiğinden emin olmalısınız. Özellikle yavruluktan yetişkinliğe geçen hayvanlarda ve yaş ilerledikçe tümünde belli ağız ve diş sıkıntıları gözlemlenmeye başlamaktadır. Ağızın düzenli kontrolü ve temizlenmesi sağlıklı bir hayat için oldukça önemlidir. Benzer şekilde evcil hayvanın dönemsel tıraşları, taranması ve tırnaklarının bakımı da sağlığını etkilemektedir. Bu özellikle evcil hayvanın türüne dikkat edilerek yapılmalıdır. Ne yapacağınıza emin olmadığınız takdirde uzmanlardan yardım almak uzun vadede çok daha sağlıklı bir seçimdir. Şişli veteriner kliniği tüm bunları ve çok daha fazlasını gerçek bir sevgi ve şefkat ile gerçekleştirmektedir. Bu şekilde siz de evcil hayvanınızı güvenilir ellere emanet ettiğinizi bilerek gönül rahatlığı ile bekleyebilirsiniz. Biliyoruz ki hem bizler hem de sizin için en büyük hediye, sağlıklı ve mutlu bir ömür vaat eden ıslak gülüşlerdir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.