1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. SGK borçlularına 7020 fırsatı
SGK borçlularına 7020 fırsatı

SGK borçlularına 7020 fırsatı

7020 sayılı Kanun ile Sosyal Güvenlik Kurumunun alacaklarına dair borçlulara yeni bir fırsat daha sunuluyor.

A+A-

7020 sayılı Kanun ile Sosyal Güvenlik Kurumunun alacaklarına dair borçlulara yeni bir fırsat daha sunuluyor.

7020 sayılı Kanun'a dair Kırıkkale Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Konferans Salonunda toplantı düzenlendi. Düzenlenen toplantıya Kırıkkale TSO üyeleri yoğun ilgi gösterdi.

Toplantıda konuşan Kırıkkale SGK Müdürü Veli Karacaköylü, "Bugün buraya sizi davet etme nedenimiz, kurum alacaklarımızın yapılandırılmasına ilişkin 7020 sayılı Kanun'un bizim bölümümüz olan içerisindeki kurum yapılandırılmasıyla ilgili olan bölümlerde sizleri ilgilendiren yerleri, burada arkadaşlarım tek tek anlatmaktır. Arkadaşlarımız sizlere sunumlarda bulunacaklar ve daha sonrada karşılıklı soru, cevap bölümüyle bilemediğiniz yerleri de açıklığa kavuşturacağız. Hepinizin bildiği gibi kurumumuz için sigortalılarımız ve işverenlerimiz çok önem arz etmektedir. Bu sebeple sizleri doğrudan ilgilendiren bu yapılandırma yasasıyla ilgili sizlere açıklayıcı ve kafalarda soru işareti bırakmayacak bir sunum gerçekleştirmeyi görevimiz bildik. Hazırladığımız broşürlerle, sunumlarla ve sorularınızla yapılandırma yasasına dair tüm hususları açıklığa kavuşturacağız" ifadelerini kullandı.

Bu bilgilendirme toplantılarına Kırıkkale TSO olarak ev sahipliği yapmaktan gurur duyduklarını dile getiren Kırıkkale TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, "Bu salonu tüm etkinliklerde boş bırakmamaya çalışıyoruz. Temel amacımız işverenlerimizi Ticaret ve Sanayi Odası üyelerimizi bilgilendirmek, bir şekliyle mağduriyet oluşturmamak. Biraz önce Sayın İl Müdürüme de söyledim, bu yapılandırmaları biz artık karıştırmaya başladık, üyeler olarak. Allah muhasebecilerimize yardımcı olsun, işverenlerimize de ödeme kolaylığı versin" şeklinde konuştu.

7020 sayılı Yasa ile 1 Mart 2017 tarihi öncesine ait sigorta primleri, idari para cezaları, damga vergisi, özel işlem vergisi ve eğitime katkı payı ile 31 Mart 2017 tarihi öncesine ait asgari işçilik farkı ve rücu alacakları hakkında yapılandırma öngörüldü. Bu yasa ile borçlarını yapılandıracak vatandaşlara ise borçlarını 18 aya kadar eşit taksitte ödeme imkânı sunuluyor. Yapılandırma yasasına son başvuru tarihi ise 30 Haziran 2017 olarak belirlendi. 7020 sayılı Kanun'a başvuracak vatandaşlar detaylı bilgiyi Sosyal Güvenlik Kurumunun internet sitesinden veya il müdürlüklerinden alabilir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.