1. HABERLER

  2. İLÇELER

  3. Seydişehir’in doğalgaz sorununu çözeceğiz
Seydişehir’in doğalgaz sorununu çözeceğiz

Seydişehir’in doğalgaz sorununu çözeceğiz

Bağımsız Seydişehir Belediye Başkan Adayı Abdulkadir Çat Organize Sanayi bölgesine ilişkin yaptığı açıklamada OSB için önemli bir ihtiyaç olan doğalgaz sorununu çözeceklerini söyledi

A+A-

Seydişehir’e hem ekonomik anlamda katkı sunması, hem de işsizliğin giderilmesi noktasında önemli bir istihdam ortamının sağlaması için kurulan Organize Sanayi Bölgesinde doğalgaz olmamasından dolayı, maliyetlerin yüksek olması nedeniyle iş adamlarının bu bölgeye gerekli yatırımları yapmaktan kaçındıklarını söyleyen  Bağımsız Seydişehir Belediye Başkan Adayı Abdulkadir Çat “Belediye Başkanlığım dönemim de Konya Şeker’in bir iştiraki olan SeydiBey Entegre Tesislerine doğalgaz götürülmesi için yapılan çalışmalar sırasında boruların döşenmesi aşamasında Panko-Birlik Genel Başkanı Sayın Recep Konuk ile yaptığım görüşme de kendisinden 4 inc olarak döşenen boru hattının 6 inc olarak döşenmesi ricasında bulundum. Sayın Konuk’ta ricamızı kırmayarak talebimizi yerine getirdi. Kendisine bir kez daha tüm Seydişehir halkı adına teşekkür ediyorum” dedi.

PROJELERİMİZİ PAYLAŞACAĞIZ

Organize Sanayi Bölgesine doğalgaz arzının olması için konan vana hattı üzerine kurulacak bir pompa istasyonu ile bölgenin doğalgaza kavuşacağını söyleyen Bağımsız Belediye Başkan Adayı Abdulkadir Çat, “Bu konuda gerekli olan kaynağın büyük bir kısmını da hayırsever vatandaşlarımızla yapmış olduğum görüşmeler neticesinde sağlamış bulunmaktayız dedi. Organize sanayi Bölgesine doğalgazın kazandırılması neticesinde görüşmelerde bulundukları iş adamlarından bölgeye yatırım yapma sözünü aldıklarını ifade eden Bağımsız Seydişehir Belediye Başkan Adayı Abdulkadir Çat OSB’nin en önemli maliyetleri arasında bulunan enerji sorunu da doğalgazın gelmesi ile birlikte ortadan kalkmış olacak. Böylece şehrimizin gelişmesinin önündeki engeli de çözüme kavuşturarak, işsizliğin büyük oranda giderilmesi noktasında önemli bir adımı da atmış olacağız. Bizim her zaman en büyük derdimiz Seydişehir’in ihtiyaçlarına karşılık verebilmek olmuştur. Seydişehir’in en güzel hizmetlere kavuşması için hazırladığımız seçim beyannamemizdeki projelerimizi zaman içerisinde tüm kamuoyu ile paylaşacağız. Daha bu şehir için yapacağımız çok şeyler var diyerek ekibimizle birlikte çıktığımız bu yolun sonunda yürekten inanıyorum ki Seyit Harun Velinin yiğit evlatları 31 Mart akşamı işi ehline teslim edecek ve büyük bir aşkla bağlı olduğumuz Seydişehir’imize hizmet etme fırsatını verecektir” ifadelerine yer verdi.

ABDULLAH LEBLEBİCİ
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.