1. YAZARLAR

  2. Murat Ata

  3. Serengeti'yi BM'den ayıran özellik
Murat Ata

Murat Ata

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Serengeti'yi BM'den ayıran özellik

A+A-

Bu yazı, yüreğindeki yangınları gözyaşlarıyla söndüremeyen milyonlar adına kaleme alınmıştır.

Menfaat ve çıkarlar büyüdükçe, küçülen haysiyetlerin insanlığı yok edişine tanıklık ediyoruz. Toplumların gözlerine baka baka söylenen yalanlara kananlar kaldı mı bilemiyorum. Özgürlük, eşitlik ve insan hakları söylemlerini dilinden düşürmeyen sözde demokrasilerin aşırı gelişmiş liderleri, çıplak kral misali itibar görüyor ve yeryüzünde dolaşabiliyorlar. Hangi ülkeye özgürlükler ve demokrasi kandırmacasıyla yanaşsalar, o coğrafyanın zenginliğiyle birlikte halklarının yaşam haklarını da tüketmeden gitmiyorlar. Zaten, dertlerinin demokrasi olmadığını 15 Temmuzda açıkça belli ettiler.

Hala martaval okumalarına, bizleri aptal yerine koymalarına tahammül edemiyorum. Serengeti'deki en yırtıcı hayvan kolonilerinde göremeyeceğimiz katliamların müsebbipleri, ne insan haklarından ne gelişmişlikten ne de özgürlüklerden filan bahsetmesinler.

Batılı ülkelerdeki faaliyetlerini 17. Yüzyıldan itibaren Fırat ve Nil nehirlerini içine alan coğrafyaya kaydıran bu yapı, maalesef Müslümanların birlikteliğini bozacak her türlü eylemi meşrulaştırmıştır. Yüz yıl önce başaramadıkları yarım kalan işlerini 2023 ten önce halletmeye çalışıyorlar. Geçtiğimiz Cumartesi akşamı Beşiktaş’ta gerçekleştirdikleri kahpe saldırı da, bu büyük resmin bir parçası olarak halen içimizi yakmaya devam etmektedir.

Lakin!

Bu sözler, perde arkasındaki kuklacıların, alçaklıktan ve kahpelikten oluşan lağım çukurunu siper zanneden kuklalarının küflü zihinlerine öyle ya da böyle kazınacaktır!

Ey şeytanın uşakları ve onlara tetikçilik eden haysiyet yoksunu zavallılar! Ey marifetleri namertlikten ibaret kansızlar! Ey terör sevicileri ve teröristler!

Firavun zihniyetinin piramitlerinden hortlattığınız fitnelerinizle bizi asla bölemeyeceksiniz. Asırlar önce başlattığınız son yüzyıldır geliştirip kurmak istediğiniz Yeni Dünya düzenini cennet vatanımızda gerçekleştiremeyecek, bizi hizaya getiremeyeceksiniz. Üç bin yıllık devlet anlayışını egemenlikle yoğurmuş asil milletimizi, değil kuklalarınız, firavunun ordularıyla gelseniz korkutamazsınız.

Vatan sevgimizi ve imanımızı ölçmeye sizin ne gücünüz ne cesaretiniz yetmez! Özümüzden canımızı koparabilirsiniz ama Bizi vatanımızdan asla koparamazsınız. Biz böyle öğrendik, böyle belledik. Bir kere doğmuş olsak da üzerinde, vatan ve bayrak, uğrunda bin kere ölünecek değerlerdir. Bu nedenle şanlı bayrağımıza kanlarıyla rengini veren şehitlerimiz can verirken bile edeplidir, tebessüm etmektedir. Duruşumuzdaki vakar bu asalettendir. Biliriz ki, egemenlik cesaret ister, mertlik ister, vefa ister, feda ister ve hepsinden önce doğruluk, dürüstlük ister. Yani bu, sizin terazinizin çekmeyeceği bir ölçektir. Hainlerin lafını edebileceği bir erdem değildir.

Ey zavallılıklarından habersiz gafiller!                                                                                                  

Doruğuna ulaştığınız ihanet dağlarından yuvarlanıp paramparça olacağınız günler yakındır. Yüreklerimizde kopan fırtınanın ardından gelecek tufan, sizi şeytanlarınızın koynunda yakalayacak, hiçbir masumun ahı yanınıza bırakılmayacaktır. Bu ihanete ucundan kıyısından kim bulaşmışsa hesabı sorulacak, kalemi kırılacaktır. İşte sizlere ancak bu yakışacaktır.

Ey gözlerini kan bürümüş caniler! siz hiç aynaya bakmaz mısınız?                                                                                                                                                                       Vesselam.

Bu yazı toplam 2283 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.