1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. SDÜ Bilgisayar Mühendisliği’nden ’Bitirme Projeleri Sergisi’
SDÜ Bilgisayar Mühendisliği’nden ’Bitirme Projeleri Sergisi’

SDÜ Bilgisayar Mühendisliği’nden ’Bitirme Projeleri Sergisi’

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Bilgisayar Mühendisliği Bölümü "2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Bitirme Projeleri'ni "Artırılmış Gerçeklik (Augmented...

A+A-

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Bilgisayar Mühendisliği Bölümü "2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Bitirme Projeleri'ni "Artırılmış Gerçeklik (Augmented Reality)" ana teması ile IYAŞPARK Yaşam ve AVM'de halkla buluşturdu.

SDÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, 2017- 2018 Eğitim- Öğretim yılı Bitirme Projeleri'ni IYAŞPARK Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nde sergiledi. Sergide SDÜ Bilgisayar Mühendisliği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Tuncay Yiğit, 21'inci yüzyılda artık "Endüstri 4.0 Çağı'nın" başladığını ifade ederek, "Yapay Zekâ'dan Büyük Veri Madenciliği'ne kadar sınırsız bir ufuk uzanıyor. Biz de SDÜ olarak yaptığımız çalışmaları halk ile buluşturulmayı çok önemsiyoruz. Bu bağlamda bu yıl "Artırılmış Gerçeklik (Augmented Reality)" üzerine odaklandık. Öğrencilerimizin Bitirme Projeleri'nden 20'sini seçtik. Artırılmış Gerçeklik olgusunun hayattaki değerini anlatmak istedik. 3D gözlük ile izlenebilen oyundan SDÜ'nün Doğu ve Batı Yerleşkesi'nin fiziki yapılarını gösteren projeye kadar özgün ve farklı çalışmaları halkımız ve ilk ve ortaöğretim kurumları seviyesindeki öğrencilerimiz ile paylaştık. Halkımızın gösterdiği ilgiden biz de mutlu olduk" dedi.

Gelecek Yıl "Yapay Zekâ" ana tema olacak

2018- 2019 Akademik Yıl sonucunda Öğrenci Bitirme Projeleri'nin ana temasının Yapay Zekâ (Artificial Intelligence) olacağını dile getiren SDÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Tuncay Yiğit, Robotik Teknolojiler ve Derin Öğrenme çalışmalarını ilgi duyan herkes ile paylaşacaklarını belirterek, "Toplum 5.0" şeklinde tanımlanan bir kavramın ortaya çıktığına atıf yaptı.

Yiğit açıklamalarının devamına, "Artık "Dönüştürücü Bilgelik" zamanı. Artık Endüstri 4.0 Çağı içerisindeyiz. Siber Güvenlik çok stratejik bir değer taşıdı. Tüm bu değişimin üst şemsiyesi olarak Endüstri 4.0'ı alırsak bize düşen görev üretilen bilimin, bilginin herkes ile paylaşılması. Farkındalık oluşturulmasıdır. Biz de tam bu doğrultuda ürettiğimiz değerleri Isparta ile paylaşmaya devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.