1. YAZARLAR

  2. Ali Dikilitaş

  3. Şampiyon Torku Konyaspor
Ali Dikilitaş

Ali Dikilitaş

Spor yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Şampiyon Torku Konyaspor

A+A-

Bugünlerde moda Torku Konyaspor, Konya temsilcisi tarihinin en parlak günlerini yaşıyor.

Torku Konyaspor çok değil 3 sezon önce 2012-2013 futbol sezonunda, sezona başlarken büyük kaos içindeydi. Durum o kadar kötüydü ki, Konyaspor’u kaderine terk edip, Şekerspor’u süper lige yükseltmeyi bile dillendirmeye başlamıştık. Ne transfer yapacak para ne de futbolcuların lisansını çıkarabilecek imkan vardı.

Zor günde, tüm kesimler köşe bucak kaçarken taşın altına elini sokan birkaç iyi adam Konyaspor’un bugünlere gelmesinde önemli rol oynadılar. Geleceğe plan yaparken kesinlikle geçmişi unutmamak gerekir.

3 sezon önce Konyaspor’u kaderine bırakalım, Kocaelispor gibi, Sakaryaspor gibi olmasında sakınca yok derken bugün kulübün kuruluş yılını 1922 ye çekelim diye uğraşıyoruz.

Tarih geçmişten ders almak için okunur, Torku Konyaspor geride bıraktığı dönemlerde ki kötü tecrübelerini asla unutmamalı.

3 sezon önce herkesin Torku Konyaspor’dan köşe bucak kaçtığı dönemde kulübe sahip çıkan AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı ve Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk bugünlerde biraz unutuldu gibi, ya da bizim bulunduğumuz yerden öyle bir algı gözüküyor.

AK Parti Karaman Milletvekili ve TBMM Tarım Komisyonu Başkanı Recep Konuk ve yönetiminde bulunduğu kurum Torku Konyaspor’u yıllardır üzerinde taşıdı. Bu tür destek olan kurum, kuruluş ve kişiler kesinlikle küstürülmemeli.

Ben 1980 yılından beri kulüpte görev alan yönetici, futbolcu, teknik adam pek çok insanı yakından tanıyorum. Bugün  Torku Konyaspor’da görev yapan 15-20 kadar yönetici var.

Benim anlamadığım geriye dönüp bakınca Torku Konyaspor’a hizmet etmiş fakat çeşitli sebeplerle Torku Konyaspor’a küsmüş yüzlerce insan tanıyorum. Tanıdığım spor adamlarından çoğu yıllardır stadyumun önünden geçmiyor.

Çok uzağımda değil benim babam Torku Konyaspor sevdalısı ama 25 yıldır stadyuma gidip maç izlemiyor, dayım 20 yıl yöneticilik yaptı 15 yıldır stadyuma uğramaz. Daha da çok insan sayarım.

Bu küskünler ordusunu azaltmak yerine çoğaltma yönünde eğilimimiz var.

AK Parti Karaman Milletvekili ve TBMM Tarım Komisyonu Başkanı Recep Konuk kesinlikle Torku Konyaspor’un son yıllardaki en büyük hamisi olmuştur ve gereken saygıyı görmesi gerektiğine de yürekten inananıyorum. Benim kulağıma gelen duyumlar çok hoş şeyler değil, Torku Konyaspor’un kötü gününde destek olan kişiler ve kurumları takımın iyi ve şaşalı gönlerinde unutmak hiç kimseye ve özellikle de Torku Konyaspor’a kazanç sağlamaz. Aksine, geçmişi çabuk unutanlar geleceği doğru okuyamazlar ve günün birinde yine bu insanlara muhtaç olunacağını da bilmelilerdir diye düşünüyorum.

Torku Konyaspor ahde vefa oluşumu çerçevesinde önemli bir oluşum başlattı, bu oluşumu çok takdir ediyorum.

Yeni Konya Stadyumunun ismi ‘’Torku Arena’’ olarak kalmalı, bu konuda Recep Başkan her zaman destek oldu.

Hem sayın Recep başkan, hem de Torku Konyaspor’a destek olmuş, görev yapmış yönetici idareci kim varsa kulüple bütünlük içinde olmalı ve kırgınlık olmamalı. Kırılanlar affedici olmalı, kıranlar da özür dilemesini bilmeli.

Torku Konyaspor’un başarısında emeği bulunanlarla takım ve Konya bütünlüğünün bozulmaması halinde sportif geleceğimizin çok daha parlak olacağına inanıyorum.

 

Bu yazı toplam 5309 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum