Murat Türkoğlu

Murat Türkoğlu

Yazarın Tüm Yazıları >

Sahte şeyhler

A+A-

Allah'ın ve Resulu'nun selam ve bereketi üzerinize olsun ey hane halkı !

Ne güzel bir ülkede yaşıyoruz değil mi?

Türkiyem, cennet vatanım her bir karışı şehit şüheda kanlarıyla sulanmış, her bir zerresinde ayrı bir tarih yazan ki Mehmet Akif in şu dizeleriyle anlatmak daha güzel olur ‘bastığın yerleri toprak diyerek geçme tanı!  ve ekliyor .

"Rabbim bu vatana bir daha istiklal marşı yazdırmasın" amin diyoruz..

Çokca cihan harpleri kurtuluş ve istiklal savaşları verilsede şu an maaales diyorum çünkü, şu an  neredeyse her bir köşe başını mesken tutumuş din tüccarları din mafyaları yeşermiş ..

Biraz geri tarihe ve bu işin manevi boyutuna yolculuk yapalım.

1774 –1846 yılları arası yaşamış olan ehli sünnet alimlerinden Kuşadalı İbrahim Halveti Hz. O dönemde tekke ve zaviyelerin amacının dışına çıktığını belirterek , kendisinin ders verdiği dergahın yanması sonucu tekrar orayı tadilat ettirmemiştir.

Bu sürecin sonunda  hükümetler tarafından gerçekleştirilen bu yıkımlar aslında manen boş olan yerlerdir.

Bu gün de  geçmişte gerçek manada ilim öğreten ve kamili mürşid dediğimiz Rabbimize giden yolda nefsini yenmiş bu konuda yetki sahibi kişilerin sadece isimlerini kullanarak ( peygamberimiz sav döneminde de putlara eskiden yaşamış ilim insanlarının isimlerini veriyorlardı ) çıkar sağlamakda..

Şanlı peygamberimiz veda hutbesinde  ‘ben size iki emanet bırakıyorum, birisi Kur'an diğeri sünnetim’ demişti .

Bunun dışında olan her şeyin mubah sayıldığı bu köşe başı din tezgahları, yalnızca parasal sömürme niteliği taşımadığı gibi insanların manevi umutlarınıda çökertmekde.

Bu gün Allahj razı olsun hükümetimiz bu konuda tüm cenaat ve tarikatlara inceleme başlattı.

Feto olayları bu incelemeye bir vesile olduğu için burada kur an ın şu ayetinide yaşamış olduk.

Şer bildiklerinizde hayır vardır,,

Şayet feto olayı ayyuka çıkmasaydı bu incelemeler daha çok ertelenecekti.

Peki bu din tacirlerini biraz tanıyalım.

En başta en son gerçek şeyhin yakın bir akrabası veya müridi seçili, ardından uydurma bir kelamla icazet verildiği söylenir.

Sonrası malum.

**

Şimdi böyle bir şirk batağının içerisinde binlerce olan ve henüz bu rezaletin farkında olamayan kardeşlerimiz kendilerini Allah ulaştıracağını söyleyen bu sahtekarların elinde köle.

Türkiyenin sayılı cemaatleri hala kendilerine yapılan ithamın (Türkiye'de yetmiş iki tarikatı biz kurduk diyen hahambaşının) savunmasını alenen yapamadı..

Tasavvufu anlattığını söyleyen bu tarikatler, aslında yalnızca kendi şeyh ve efendileri sevdirmek ve ona bağlılığı anlatmakda  her sözlerinin başı onları övgüyle başlamakda.

Allah ve resulunu anlatma amaçlı kurulan bu tür yerlerde şu an insanlar yalnızca o şeyhn kerametini konuşmakda ..

Kur'an'da İbrahim As’ı  çokça anmakda Rabbimiz, O'nun makamını söylemekde Şanlı peygamberimize ve bizlere .

Kabeyi putlardan arındırmayan hiçbir gönle Allah (CC) tecelli etmez.

Allah ile kul arasında nefs perdesi yetmezmiş gibi birde araya daha nefsini bile bilmeyen  (nefsini bilen Rabbini bilir – hadisi şerif ) aracılar aranmakda .

Daha çokca kaynak internet ortamında mevcut dileyen kardeşlerimiz ordan da ulaşabilir lakin en has kaynak delil KUR'AN ve SÜNNET !

Resulallah'ın hayatında olmayan ve onun ayak izleri üzere giden evliyaların hayatında olmayan birçok bidat ve şirk şu an ki cemaat ve tarikatlarda mevcuttur..

Cenabu ZÜLCELALİ VEL İKRAM olan Rabbimiz kendine ortaklar koşulmaması gerektiğini ve onların cezasını açıkca beyan etmiş .

Bize düşen hesap gününde razı olunacak işlerde bulunmak halkın içinde hak ile olmak ve her fırsat da hak kı anlatmak . Şayet gerçek müminler isek .

Yazıma başladığım anda bile sosyal medyada yine bir olaya şayet oldum !

Daha GAVS ın ne olduğunu bile idrak edemeyen veli kulu algılamayan bir vatandaş sevinç çığlıkları atıyordu ve sebebi de şuydu ; Gavs ıma gidiyom gözyaşlarımı tutamıyorum ..diyordu.

Ne diyelim Allah (CC) HAYY ve KAYYUM'dur O her şeyi işiten gören ve duyandır .

Biz işlerimizi sıkıntımız derdimizi O na bırakıyoruz .

Rabbimiz  sevgili peygamberimizin şu hadisine  ‘müminin her gecesi Kadir her günü Bayramdır’mashar olmuş has ümmetinden eylesin sizleri.

Bu yazı toplam 1185 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.