1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Rantiye kazanıyor
Rantiye kazanıyor

Rantiye kazanıyor

Saadet Partisi Konya Milletvekili Adayı İsmail Bulut, “Mevcut ekonominin adı rant ekonomisidir. Vergi, zam, faiz, düşük ücret ve düşük taban fiyatları vasıtasıyla halkın sahip olduğu bütün imkânlar elinden alınıyor” dedi

A+A-

Saadet Partisi Konya Milletvekili Adayları Hasan Hüseyin Uyar, M. Sami Büyükyılmaz, İsmail Aydilek ve İsmail Bulut, Doğanhisar'da vatandaşlarla buluşarak gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Partililerin de eşlik ettiği ziyarette vatandaşlar, akıllarındaki soru işaretlerine cevap buldu. Ziyaretlerde konuşan Saadet Partisi Konya Milletvekili Adayı İsmail Bulut, “Bu seçimler çok önemli. Haksızlığa, hukuksuzluğa, adaletsizliğe tamam mı, devam mı, diyeceğiz. Yandaşlığa, partizanlığa, adam kayırmaya tamam mı, devam mı, diyeceğiz. Yolsuzluğa, rüşvete, iltimasa tamam mı, devam mı, diyeceğiz. Biz, Saadet Partisi olarak, 'Yeter artık! Bu düzen böyle gitmez! Tamam, inşallah' diyoruz. Türkiye’de Yeni Siyasetin Adı Saadet Partisidir” dedi.

ÜRETİME ÖNCELİK VERİLMELİYDİ

Siyaseten, ahlaken, ekonomide ve dış politikada ülkemizin tıkandığını ifade eden Bulut, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye’nin yeni bir sese, yeni bir söze, yeni bir siyaset anlayışına ihtiyacı vardır. Bu ihtiyacın adresi Saadet Partisi’dir. Diyorlar ki, IMF'nin borcunu sıfırladılar.” Biz de diyoruz ki, dış borcu 460 milyar dolara çıkarmadan da sıfırlayabilirlerdi. Diyorlar ki, yol yaptılar, köprü yaptılar, tünel yaptılar. Biz de diyoruz ki, borçlanarak, geleceğimizi ipotek etmeden de yapabilirlerdi. Diyorlar ki, okul yaptılar, hastane yaptılar. Biz de diyoruz ki, üretime dönük tesisler inşa ederek de bunları yapabilirlerdi. Diyorlar ki, kişi başına düşen milli geliri 15 bin dolara çıkardılar. Biz de diyoruz ki, borcu gelir gösterip şişirerek değil, üreten bir ekonomiyle, gerçek ve daha yüksek bir gelir düzeyine ulaştırabilirlerdi.”

ADİL DÜZEN KURULACAK

Üreten ve hakça bölüşen bir ekonomik sistem kuracaklarını ifade eden Bulut, konuşmasına şöyle devam etti: “Mevcut ekonominin adı rant ekonomisidir. Vergi, zam, faiz, düşük ücret ve düşük taban fiyatları vasıtasıyla halkın sahip olduğu bütün imkânlar elinden alınıyor. Özelleştirme adı altında, milletin tasarrufları ile oluşturulmuş milli kuruluşlar bir şekilde yabancı ve yerli tekellere haraç mezat satılmış ve hâlâ satılmaktadır. Bunun neticesinde ülke ekonomisinin bel kemiği durumundaki tesisler, güvenlik ve savunmamızla ilgili sektörler dâhil tüm birikimlerimiz milletimizin elinden çıkarılmış durumdadır. Saadet iktidarında üreten ve hakça bölüşen adil bir ekonomik sistemi el birliği ile inşa edeceğiz. İktidarın yaptığı sorumsuz harcamalar ve akılsız yatırımlar neticesinde devletin gelirleri giderlerini karşılayamamaktadır. Bunun sonucunda da fatura vatandaşa kesilmektedir. Büyük çoğunluğu dar gelirli vatandaş ve çalışan kesimden alınan vergilerin çeşidi 50’yi bulmuş, oranları yüzde 160’a kadar çıkmıştır. Bu vergiler yüzünden zengin ile fakir arasındaki adaletsizlik daha da derinleşmiştir.”

HÂLİD ŞEN

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.