• Konya30 °C
 • Ankara29 °C
 • İstanbul29 °C
 • Karaman30 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Otopark boş, kaldırımlar dolu
11 Mart 2013 Pazartesi 08:20

Otopark boş, kaldırımlar dolu

Konya'daki otopark sorununu rahatlatmak için yapılan Zindankale Otoparkı’na kimse aracını park etmiyor.

Devri Cedit Mahallesi eski Muhtarı Ali Akbulut, vatandaşların Zindankale Otoparkı'na araçlarını park etmediğini, birçok kişinin araçları mahalle aralarındaki park yasağı olan yol kenarlarına ve kaldırımlara park ettiğini söyledi

Konya'daki otopark sorununu rahatlatmak için yapılan Zindankale Otoparkı'na kimse aracını park etmiyor. Birçok araç sahibi araçlarını yol kenarlarına veya kaldırımlara park ediyor. Araçların kaldırıma park etmesine ise mahalle sakinleri ve esnaflar tepkili. Yol kenarlarında park yasak levhalarının olmasına rağmen park eden araç sahiplerine ise yetkililer müdahalede bulunmuyor. Devri Cedit Mahallesi Devir Sokak'ta kaldırıma park eden araçların yoğun olduğu yerlerden bir tanesi. Mahalle sakinlerinden ve Devri Cedit Mahallesi Eski Muhtarı Ali Akbulut, kaldırıma ve yol kenarlarına park eden araçlar yüzünden yürümede zorlandıklarını dile getirdi. Akbulut, “Araçların yanlış park etmesini 2011 yılından bu yana şikayet ediyorum. Selçuklu Belediyesi'ne, Emniyet Müdürlüğü'ne ve Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'ne şikayette bulundum. Fakat hiçbiri ilgilenmedi. Az ilerde Zindankale Otopark'ı var. Fakat kimse aracını oraya koymuyor. Israrla park yasağı olan yol kenarlarına ve kaldırımlara park ediyorlar. Yetkililerin bir an önce müdahale etmesi lazım” dedi. Yol kenarına park eden arabalarının hiçbirinin Devri Cedit Mahallesi'nde oturanlara ait araba olmadığını dile getiren Akbulut, “Adalhan, Doğu İşhanı, Yapıcı İş Merkezi, Kemerli, Hazım Uluşahin, Nüve ve Demirci İş Merkezleri'nin esnafları dahi araçlarını bizim buraya park ediyor” diye konuştu.

SOKAĞI GALERİ GİBİ KULLANIYORLAR

Yol kenarlarına ve kaldırımlara park edilen araçların akşamları dahi geri alınmadığını aktaran Akbulut, araçların arkasına satılık ilanları yapıştırılarak, mahallelerinde bekletildiğini, sokakların galeri gibi kullanıldığını söyledi. Araç yoğunluğu yüzünden sokaklara, ambulans ve itfaiye giremediğini ifade eden Akbulut, “Acil durumlarda sokakta ikamet eden vatandaşlarımız mağdur oluyor. Araç girip çıkamıyor. Okul servisleri, diyaliz servisleri gibi araçlar sokağa giremediği için vatandaşlarımızı sokak başından almak zorunda kalıyor. Durumun ciddi olduğunu anlatmaya çalışıyorum. İnşallah yetkililer buna bir çare bulur” ifadelerini kullandı. Akbulut, Zindankale Katlı Otaparkı’nı kullanmayıp da yol kenarına park eden vatandaşlara da tepkisi göstererek, şoförlerin bu davranışının büyük bir yanlış olduğunu sözlerine ekledi.

İBRAHİM ÇİÇEKÇİ merhabahaber.com

YORUMLAR
fahri müffetiş
mustafa er
Geçenlerde memleketim insanı ,şikayetleniyordu fahri müffetiş cezalarından. Konya'da trafik keşmekeşi giderek artıyor ve öyle geliyor ki bu günleri arıycaz. Kapınızın önüne park eden araçlar,yaya geçidinde üzerinize hızla gelen sürücüler,hangi şeritte gidecegine karar veremeyenler !! Kontrol herşeye çözüm değil ki, insanımızın bilinçlenmesi şart..
11 Mart 2013 Pazartesi 10:23
78.160.250.139
 • GÜNDEM
 • İLÇELER
 • 3. SAYFA
 • BÖLGE


kontoner
mirror ajans


 • Konya'da erkek cesedi bulundu
 • Kapatılan okullardaki öğrencilerin akıbeti belli oldu
 • İşadamı Yakup Ünal son yolculuğuna uğurlandı
 • Selçuklu'da 3 memur açığa alındı
 • Kalkışmanın üssü İncirlik kapatılsın

KONYA DÜĞÜNLERİ
Günlük Dözviz Kurları Araçları Dailyforex.com tarafından sağlanmaktadır.
obezite
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Merhaba Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0332 350 04 44 / Faks : 0332 353 43 36 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA