1. YAZARLAR

  2. Murat Ata

  3. Ölü Aydınlar Derneği
Murat Ata

Murat Ata

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Ölü Aydınlar Derneği

A+A-

"Ölü Ozanlar Derneği’’  90 lı yıllara damga vuran filmlerden biriydi. Öğretmenlerimizin bir nebze de olsa onurlandırıldığı 24 Kasımlara ve bu yıl 24 Kasım’da yaşananlara bir vurgudur bu başlık.

Halen çalışmakta olduğum iş, Kapalı Ceza İnfaz Kurumu İş Yurtlarında, usta öğreticilik, mahkumlara meslek edindirme olduğundan, bir öğretmenlik kadar kutsal olmasa da, yaşadığım duygular ve kendimce verdiğim değer de, yazımın başlığında etkili olmuştur.

**

Geçmiş yıllara dönüp baktığımızda, milletimizin bekasını, ülkemizin bağımsızlığını, vatanımızın bölünmez bütünlüğünü savunan, bu düşünceleri dile getiren ve yazan gerçek aydınlarımızın birçoğu adları ve sanları duyulmadan ölüp gitmişlerdir. Bu değerlerimizin bir kısmı öldükten çok sonra anlaşılsa da çoğunluğunun anlaşılması ahirete kalmıştır.

**

Vizyon pompalanan, gündemde olan, ekranlarda boy gösterip ahkam kesen sözde aydınların büyük bir bölümü ise batılı ülkelerin hizmetkarlarından oluşmaktadır. Çünkü batıya hizmetleri ölçüsünde tanınmakta, ödüller ve nişanlar almaktadırlar. Milletimizin özgür iradesiyle verdiği kararlara, seçip desteklediği yöneticilere hakarete varan söylemlerde bulunmak ve kendileri gibi düşünmeyenleri her fırsatta aşağılamak bu sözde aydınların özgürlük anlayışlarıdır.

**

Gerçek hedeflerinin, ülkemizin hedefleriyle alakasını görebilen var mıdır bilmiyorum. Benim anlayabildiğim yıllarca uydurma sorunlarla Ulusumuzun silkinip ayağa kalkmasının önünde durulmasıdır. Batılı ülkelerin finanse ettiği terör başta olmak üzere her türlü fitne ve fesatla ülkemiz cebelleşmek zorunda bırakılmıştır. 17. Yüzyıldan bu yana her geçen gün duvarlarını yükselttikleri labirente vatandaşlar sığdırılmaya çalışılmıştır. Bu sözde aydınların yönlendirdiği kesim ve sonuçlar da ortadadır.

**

Kan ve gözyaşlarına karışan feryatların, bu sözde aydınlar tarafından sesinin kısılması, farklı yönlere sündürülmesi ve batılı toplumlara yalan yanlış anlatılmasına artık tahammülümüz kalmamıştır.

**

Aynı gün içerisinde yaşanan ; Adana’da ki hain terör saldırısı, sınır ötesindeki Mehmetciğimize  düzenlene hava saldırısı ve birkaç saat sonra AP’nun müzakereleri dondurma kararıyla sonuçlanan oylaması, bu düzeneğin hazırlayıcılarını belli etmektedir. Birkaç hafta evvelinden döviz kurunun dalgalanmasıyla oluşturulan ekonomimizi itibarsızlaştırma gayretleri de göz ardı edilmemelidir.

**

Meselenin hassasiyeti iç siyasete malzeme edilemeyecek niteliktedir ve Ortadaki tablo, gözleri görmeyen birinin, sağır sultana tarif edebileceği mübalağası durumundadır ama halen içimizde bu kurguyu görmekten imtina edenler vardır. Daha vahimi ise, bunların batılılarla bir olup güneşi balçıkla sıvama gayretlerini sürdürmeleridir.

**

Bunca olumsuzluğa rağmen, Ulusumuzun sorumluluğunu omuzlanmış her cephede Hak mücadelesini sürdüren, gerçekleri haykırmaktan geri durmayan bir liderinin olması, ülkemizin ve İslam ümmetinin yakaladığı büyük bir fırsattır. Dolayısıyla üzerimize düşen görev, Cumhurbaşkanımıza desteğimizi daha da artırarak omuzlarındaki yüklerin ağırlığını hafifletmek olmalıdır.

**

Ülkemizin eskiden olduğu gibi Ölü Aydınlar Derneğine dönüşüp dönüşmemesi artık bizlerin ellerindedir.  İnandığım bu değerleri ve gerçekleri dilimin döndüğü, ömrümün yettiğince yazmaya devam edeceğim. Allah’ın Selamı hepimizin üzerine olsun.

Bu yazı toplam 2070 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.