1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. ODE Yalıtım, BM’nin kadınların güçlenmesi prensipleri beyannamesine imza attı
ODE Yalıtım, BM’nin kadınların güçlenmesi prensipleri beyannamesine imza attı

ODE Yalıtım, BM’nin kadınların güçlenmesi prensipleri beyannamesine imza attı

Yalıtım sektörünün önemli şirketlerinden ODE, Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi ve BM Küresel İlkeler...

A+A-

Yalıtım sektörünün önemli şirketlerinden ODE, Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi ve BM Küresel İlkeler Sözleşmesi girişimi tarafından yaygınlaştırılan "Kadınların Güçlenmesi Prensipleri" beyannamesine imza attı.

Yalıtım sektörünün önemli şirketlerinden ODE, kadınların tüm sektörlerde ve her düzeyde, ekonomik yaşamın içinde yer alabilmelerini sağlamak amacıyla güçlenmelerini hedefleyen ve özel sektörün küresel en önemli girişimlerinden biri olan "Kadınların Güçlenmesi Prensipleri'ni imzaladı. Kadınların Güçlenmesi Prensipleri, iş dünyası liderlerinin toplumsal cinsiyet eşitliğini ilerletecek şirket politikaları oluşturmaya yönelik 7 ilkeye açıkça taahhüt vermelerini istiyor.

Kadın çalışan oranını artırmayı şirket politikalarının ana unsurlarından biri olarak kabul ettiklerini belirten ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, "Bu kapsamda, Kadınların Güçlenmesi Prensipleri beyanını imzaladık. İmzaladığımız bu beyanla; yetenek havuzunu geliştirmek, şirketimizin rekabet becerisini yükseltmek, kurumsal sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirlik yükümlülüklerimizi yerine getirmek, kadın ve erkeklerin eşit fırsatlara ulaşmasını sağlayacak ekonomik ve sosyal koşulları yaratmak ve faaliyet gösterdiğimiz ülkedeki sürdürülebilir kalkınmayı hızlandırmak amacıyla kadın-erkek eşitliğinin geliştirilmesine katkıda bulunacağız" dedi.

ODE'deki kadın çalışanların sayısının her geçen gün arttığını belirten Turan, "Bir ülkede kadının sosyal, siyasal ve ekonomik hayata katılım oranının o ülkenin medeniyet düzeyini belirlediğine olan inancımla, önümüzdeki dönemde kadınları iş hayatında çok daha aktif rollerde görmeyi temenni ediyorum. Bu amaçla ODE olarak da üzerimize düşeni yapacağız" diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.