1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Mutlu, Benli’nin Zonguldak ziyaretini değerlendirdi
Mutlu, Benli’nin Zonguldak ziyaretini değerlendirdi

Mutlu, Benli’nin Zonguldak ziyaretini değerlendirdi

Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı İsa Mutlu, geçen hafta Zonguldak'a gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Zafer...

A+A-

Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı İsa Mutlu, geçen hafta Zonguldak'a gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Zafer Benli'nin ziyaretini değerlendirdi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Zafer Benli'nin Valilik ve TTK'nın ardından GMİS'i ziyaret ettiğini ifade eden GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, "TTK'dan sorumlu Müsteşar Yardımcısı Sayın Zafer Bey Zonguldak'a gelerek hem TTK'yı hem valiliğimizi hem de sendikayı ziyaret edeceğini ifade etmişti. Genel Başkanımız ve diğer yönetici arkadaşlarımızla yapmış oldukları görüşmede bizler, Zonguldak ve TTK üzerindeki düşüncelerimizi belirttik. Kendisinin daha önceden bize ziyaret sözü vardı. Sendikamıza gelişinin özel bir nedeni yok. Bu yanlış anlaşılmasın. Zonguldak'ın sorunları ve TTK konusunda tabiî ki karşılık ettiğimiz sohbette fikir alış verişinde bulunduk. TTK'nin, devlet eliyle yönetilmesi gerektiğini, madenciliğin devlet ciddiyetiyle yapılması gerektiğini belirttik. Aynı zamanda geçmişte özelleştirmenin yarattığı sıkıntıları kendisine daha önceki toplantılarda belirttiğimiz gibi aktardık. İşçi alımı ve mevcut gündemde olan Karadon Müessesesinin özelleştirilme konuları üzerinde nasıl mücadeleci olduysak aynı kararlılıkla bundan sonrada sürecin takipçisi olacağımızı kendilerine ifade ettik. Kendileri, bizim bilgimiz, fikrimiz dışında hareket etmek istemediklerini, Zonguldak ile ilgili karar alınırken şehir taraflarının fikirlerine göre hareket edeceklerini ifade ettiler. Hassasiyetlerinden dolayı kendilerine teşekkür ettik. Kesinlikle TTK Kurumunun herhangi bir müessesinde özelleştirme konularının gündeme gelmesi durumunda aynı kararlılıkla mücadelemize devam edeceğiz. Ne gerekiyorsa yapacağız. Bunu tüm kamuoyuyla ve tüm çalışanlarımızla paylaşmak istiyoruz" diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.